Pasaulyje

2015.12.17 17:30

Įtariamas Paryžiaus atakų dalyvis tikriausiai prasmuko pro Belgijos policiją

BNS2015.12.17 17:30

Įtariamas Paryžiaus atakų dalyvis Salahas Abdeslamas tikriausiai išvengė Belgijos policijos, pasislėpęs automobilyje arba kokiame nors balde, kai pareigūnai mėgino jį sučiupti po žudynių, pranešė Belgijos žiniasklaida.

Manoma, kad Briuselyje gimęs S. Abdeslamas atliko svarbų vaidmenį per lapkričio 13-osios atakas, nusinešusias 130 žmonių gyvybių, o praėjus kelioms valandoms kirto Prancūzijos sieną ir sugrįžo į Belgiją.

Sekmadienį ir pirmadienį po tų atakų Belgijos policijos surengė kelis reidus, tarp jų Briuselio rajone Molenbeke, kuriame buvo S. Abdeslamo namai ir kuris kelis pastaruosius dešimtmečius buvo įtakingų džihadistų prieglobstis.

Belgijos nacionalinis transliuotojas RTBF trečiadienio vakarą, neįvardydamas savo šaltinių, nurodė, kad vienoje iš tų vietų tyrėjai per reidą aptiko ženklų, kad jis ten yra buvęs.

„Tai veda prie išvados, kad įtariamasis sugebėjo pabėgti prieš įsikišant saugumo pajėgoms, – sakoma pranešime. – Labiausiai tikėtina prielaida – kad jis buvo slapta išgabentas savo bendrininkų.“

Pagal šį scenarijų įtariamojo bendrininkai „pasinaudojo atvykstančiais ir išvykstančiais automobiliais bei namų perkraustymo (paslaugomis), kad paslėptų Salahą Abdeslamą – arba automobilyje, arba kokiame nors balde“, nurodė RTBF.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt