Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.17 15:12

D. Tuskas: kai kurie britų reikalavimai gali būti nepriimtini

BNS 2015.12.17 15:12

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas perspėjo, kad kai kurie iš reformos reikalavimų, kuriuos britų premjeras Davidas Cameronas turėtų pateikti viršūnių susitikime ketvirtadienį, gali būti nepriimtini kitiems lyderiams.

„Konsultacijos, kurias pravedžiau su visomis valstybėmis narėmis, parodė dalyvių gerą valią, bet tai nekeičia paties fakto, jog kai kurios britų pasiūlymo dalys atrodo nepriimtinos“, – sakė jis žurnalistams.

„Tačiau, jeigu ministras pirmininkas D. Cameronas šį vakarą įtikins lyderius, kad mes galime kartu rasti sprendimus dėl visų keturių krepšelių, mes turėsime realią galimybę pasiekti susitarimą vasario mėnesį“, – sakė jis.

Ketvirtadienio vakarą vyksiančioje oficialioje vakarienėje D. Cameronas išdėstys savo reikalavimus dėl reformų Europos Sąjungoje keturiose srityse arba „krepšeliuose“ prieš 2017 metais ketinamą rengti referendumą dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Labiausiai prieštaringai vertinamas yra reikalavimas, kad į Britaniją dirbti atvykstantys ES migrantai privalo joje išgyventi mažiausiai ketverius metus, kad galėtų gauti socialines išmokas. Kitų lyderių nuomone, jis yra diskriminuojantis.

D. Tuskas ir D. Cameronas nurodė bandysiantys pasiekti galutinį susitarimą kitame po dviejų mėnesių numatytame ES viršūnių susitikime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi