Pasaulyje

2015.12.17 14:45

L. Linkevičius: sankcijos Rusijai bus pratęstos pusmečiui

ELTA2015.12.17 14:45

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad jo turima informacija leidžia daryti išvadas, jog Europos Sąjunga (ES) dar pusmečiui pratęs sankcijas Rusijai.

„Tikrai (remiantis, – ELTA) ta informacija, kurią mes turime, neturėtų kilti kažkokių prieštaravimų, nes visi praktiškai apsisprendę sankcijas pratęsti pusmečiui“, – ketvirtadienį vyriausybės valandos metu Seime kalbėjo ministras.

Sankcijų Rusijai klausimas penktadienį bus aptartas Europos Vadovų Taryboje (EVT). Klausimas į aukštesnį politinį lygmenį buvo pakeltas Italijos prašymu, nors sprendimą dėl sankcijų pratęsimo praėjusią savaitę turėjo priimti ES užsienio reikalų ministrai. Už sankcijų pratęsimą pasisakė ir Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude‘as Junckeris.

ES pritaikė plataus masto ekonomines sankcijas Rusijos bankininkystės, naftos ir gynybos sektoriuose po to, kai 2014 metų liepą buvo numuštas Malaizijos oro linijų lėktuvas. Manoma, kad jį numušė prorusiški sukilėliai Rytų Ukrainoje. Bendrija taip pat pritaikė kelionių draudimus ir įšaldė sąskaitas rusams ir ukrainiečiams, remiantiems prorusiškus sukilėlius Rytų Ukrainoje, taip pat asmenims, kurie prisidėjo prie Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.