Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.17 09:51

Europos Vadovų Taryboje – dėmesys migracijai ir energetiniam saugumui

ELTA 2015.12.17 09:51

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį Briuselyje dalyvaus Europos Vadovų Taryboje. Bus aptariamos papildomos priemonės migracijos krizei suvaldyti, tarp jų ir Europos pasienio bei pakrančių apsaugos tarnybos kūrimas. Šalių vadovai taip pat svarstys, kaip sustiprinti Europos Sąjungos (ES) energetinę sąjungą, aptars Jungtinės Karalystės siūlomas ES reformas.

Siekiant pagerinti ES išorės sienų apsaugą, šalių lyderiai įvertins Europos Komisijos pasiūlymą įkurti Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnybą. Ši tarnyba prisidėtų prie migracijos srautų kontroliavimo, padėtų šalims narėms geriau apsaugoti Bendrijos išorės sienas ir Šengeno erdvę.

Briuselyje Europos vadovai aptars ir energetinio saugumo klausimus – ES energetinės sąjungos stiprinimą ir „Nord Stream II“ dujotiekio projektą. Lietuva ir dar 6 ES šalys jau anksčiau kreipėsi į Europos Komisiją prašydamos įvertinti, ar šis dujotiekis atitinka energetinės sąjungos tikslus ir nepažeidžia konkurencijos principų.

Jungtinei Karalystei rengiantis referendumui dėl narystės ES, valstybių vadovai svarstys šios šalies siūlymus dėl ES reformų. Lietuva laikosi pozicijos, kad visos reformos turi atitikti ES sutartis, nevaržyti laisvo asmenų judėjimo ir nediskriminuoti ES piliečių.

Šalių lyderiai taip pat aptars, kaip stiprinti Europos ekonominę ir pinigų sąjungą, palengvinti sąlygas verslui teikti paslaugas kitose ES šalyse narėse. Bus kalbama ir apie padėtį Sirijoje bei kaip gerinti ES valstybių bendradarbiavimą kovoje su tarptautiniu terorizmu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi