Pasaulyje

2015.12.16 19:23

Ukrainos pareigūnai rado V. Janukovyčiaus dokumentų archyvą

BNS2015.12.16 19:23

Ukraina trečiadienį pranešė radusi buvusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus dokumentų archyvą, kuris turėtų padėti pasistūmėti tyrimams apie jo Maskvos palaikomą vadovavimą šaliai.

„Mūsų rankose vienas didžiausių Janukovyčiaus archyvų, – sakė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas vyriausybės posėdyje. – Mežigorjės dokumentų originalai, MAKO (V. Janukovyčiaus sūnaus Aleksandro vadovaujamos bendrovės) buhalterinės apskaitos įrašai, asmeniniai V.Janukovyčiaus dokumentai: pažymėjimai, įvairių bendrovių, taip pat ir užsienio, apyvartinės sąskaitos“.

Pasak ministro, dokumentai buvo rasti viename Ukrainos sostinėje esančiame bute.

A.Avakovas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė kai kurių dokumentų, tarp jų ir V.Janukovyčiaus pensijos knygelę, nuotraukas.

V.Janukovyčius pabėgo iš Ukrainos 2014 metų vasarį po tris mėnesius turkusių protestų ir protestuotojų susirėmimų su policija Kijevo centre.

Oleksandras Vakulenka, vadovaujantis Vidaus reikalų ministerijos Tyrimų departamentui, sakė turįs vilties, kad šis atradimas padės žengti į priekį tiriant įvairias V. Janukovyčiaus administracijos bylas.

„Vakar tyrėjai kartu su operatyviniais bendradarbiais viename privačių butų Kijeve atliko kratą, paimta didelė dalis V. Janukovyčiaus šeimos archyvo“, – sakė jis.

V. Janukovyčius, pasprukęs iš savo gyvenamosios vietos, pasitraukė į Rusiją, kur viešai pasirodo retokai. Praėjusią savaitę interviu naujienų agentūrai „RIA Novosti“ jis sakė, kad norėtų grįžti į politiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.