Pasaulyje

2015.12.17 00:21

Lietuvos ir Lenkijos diplomatams nerimą kelia pozityvūs Briuselio signalai Kremliui

Kremliui siunčiami pozityvūs Briuselio signalai kelia nerimą, teigia Lenkijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai bendrame laiške Europos sąjungos užsienio politikos vadovei Federicai Mogherini.

Ministrai pabrėžia, kad dabartiniame kontekste, kai Rusija taiko prekybos apribojimus ES šalims – taiko embargą maisto produktams, riboja tranzitą, o jos vidaus ir užsienio politika nerodo reikiamų permainų, glaudesni ES prekybiniai santykiai su Maskva ar jos vadovaujama Eurazijos ekonomine sąjunga yra be perspektyvų.

Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai susirūpinimą išreiškė po to, kai EK pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris lapkritį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui parašė laišką, kuriame pabrėžia būtinybę gerinti Europos sąjungos ir Rusijos dominuojamos Eurazijos ekonominės sąjungos prekybinius santykius.

„Mūsų ministrai sureagavo į EK pirmininko J.-C. Junckerio laišką, kur paskui išaiškėjo jo asmeninė pozicija, bet kokiu atveju, mūsų abi šalys užklausė papildomai, ką tai reiškia ir kiek tai atitinka visos EK poziciją“, – teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė.