Pasaulyje

2015.12.16 16:20

Austrijoje suimti du įtariamieji, siejami su atakomis Paryžiuje

BNS2015.12.16 16:20

Austrijos policija suėmė du įtariamuosius, siejamus su lapkričio 13-osios atakomis Paryžiuje, trečiadienį pranešė prokurorai, o vienas laikraštis nurodė, kad tie asmenys yra Prancūzijos piliečiai, apsimetę pabėgėliais.

„Du žmonės, atvykę iš Artimųjų Rytų, buvo suimti savaitgalį, – sakė naujienų agentūrai AFP sakė Zalcburgo prokuratūros atstovas Robertas Holzleitneris. – Šiuo metu tiriamos užuominos apie tikėtiną ryšį su Paryžiaus atakomis.“

Jis pridūrė, kad tie asmenys buvo suimti viename pabėgėlių centre tame vakariniame Austrijos mieste „įtariant priklausymu teroristinei organizacijai“.

Dienraštis „Kronen-Zeitung“ savo portale pranešė, kad tie asmenys yra Prancūzijos piliečiai ir kad jie atvyko į Austriją spalį kartu su teroristinės kuopelės nariais, kurie lapkričio 13-ąją surengė virtinę atakų Paryžiuje, nusinešusių 130 žmonių gyvybių.

Laikraštis nurodė, kad jie buvo apsimetę pabėgėliais ir turėjo suklastotus Sirijos pasus, kuriais naudodamiesi nukeliavo per Graikiją ir Balkanus į Austriją kartu su šimtais tūkstančių migrantų, atvykusių į Europą per pastaruosius mėnesius.

Tuo tarpu R. Holzleitneris atsisakė nurodyti, kokia yra suimtųjų pilietybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.