Pasaulyje

2020.09.08 13:10

Lenkijos Deblino mieste bus pastatyta gamykla, gaminanti „Patriot“ raketų dalis

LRT.lt2020.09.08 13:10

Amerikiečių karinės aviacijos korporacija „Lockheed Martin“ ir Lenkijos gamintojas „Military Aviation Works WZL1“ susitarė įkurti gamyklą rytinėje Lenkijos dalyje, kur bus gaminamos raketų „Patriot“ dalys, praneša „tvp.info“.

„Lockheed Martin“ rugsėjo 7 d. paskelbė, kad naujoji 3000 kvadratinių metrų gamykla Deblino mieste statoma pagal pramonės ir kompensavimo susitarimus, pasirašytus 2019 m. kovo mėn. su Lenkijos Vyriausybe. Tai yra programos „Wisla“ dalis. Kitais metais naujose patalpose ketinama įdarbinti maždaug 20 darbuotojų.

Šių metų sausio pabaigoje buvo pranešta, kad Lenkija pasirašė 4,6 mlrd. dolerių (4,2 mlrd. eurų) vertės susitarimą dėl 32 naikintuvų F-35 įsigijimo iš JAV, pranešė Lenkijos radijas, remdamasis naujienų agentūra PAP.

Susitarimas pasirašytas šaliai stengiantis sustiprinti oro erdvės gynybą NATO rytiniame sparne, išaugus Rusijos kariniam aktyvumui. Sutartis taip pat apima mokymus, logistiką ir simuliatorius.

Šie orlaiviai pakeis dalį sovietų gamybos naikintuvų MiG-29, kuriuos vis dar naudoja Lenkijos oro pajėgos.

Lenkija tikisi amerikiečių korporacijos „Lockheed Martin“ gaminamų orlaivių sulaukti 2024–2030 metais. Tada ji taps jau 10 NATO valstybe, turinčia naikintuvų F-35.

Lietuva pasirašė sutartį su Pentagonu dėl raketų „Javelin“ gamybos

Lietuva ir JAV susitarimą dėl papildomų prieštankinių ginklų įsigijimo pasirašė 2018 metais. Pagal sutartį, tam numatyta daugiau nei 20 mln. eurų Jungtinių Valstijų dolerių (apie 17,7 mln. eurų). Penktadalį šios sumos kaip paramą skyrė JAV.

Dalį ginklų pagal šią sutartį Lietuva jau yra gavusi.

Nešiojamoji vidutinio nuotolio prieštankinė raketų paleidimo sistema „Javelin” JAV ginkluotosioms pajėgoms pradėta kurti septinto dešimtmečio viduryje.

Lietuva 2002 metais tapo pirmąja užsienio valstybe, įsigijusia šį ginklą.

„Javelin“ skirtas kovoti su priešo tankais, šarvuočiais, juo taip pat gali būti naikinami sraigtasparniai ir bunkeriai.

„Javelin“ gali naikinti taikinius, esančius nuo 75 metrų iki 2,5 kilometro atstumu.