Pasaulyje

2015.12.16 10:29

Miškų gaisrai Indonezijai kainavo 15,7 mlrd. dolerių

ELTA2015.12.16 10:29

Miškų gaisrai Indonezijoje ir jų sukelta oro tarša šiais metais kainavo šaliai „daugiau nei dukart“ didesnę sumą už tą, kuri buvo išleista rekonstrukcijai po 2004 m. smogusio cunamio Ačeho provincijoje, praneša BBC.

Savo ketvirtinėje ataskaitoje Pasaulio bankas (PB) nurodė, kad miškų gaisrai Indonezijos ekonomikai kainavo apie 221 trln. Indonezijos rupijų (15,72 mlrd. dolerių).

Miškų gaisrai taip įsismarkavo šioje šalyje, kad kelis mėnesius tiršta migla buvo matoma netgi kaimyninėse šalyse.

Indonezija ne pirmi metai kenčia nuo miškų gaisrų ir dėl jų susijusios oro taršos. Nors šie, 2015 metai, šaliai buvo ypač sunkūs.

Pasaulio banko teigimu, šįmet gaisrų sukelti nuostoliai sudarė 1,9 proc. Indonezijos bendrojo vidaus produkto (BVP).

Miškų gaisrai kasmet šėlsta tūkstančių hektarų Indonezijos teritorijoje. 1997–1998 metais gaisrų sukelti nuostoliai regiono šalims sudarė apie 9 mlrd. JAV dolerių. Paprastai jie liaujasi, prasidėjus lietingam sezonui, tačiau šiais metais jis vėlavo.

Ketvirtadienį Indonezija ketina įvardinti įmones, atsakingas už gaisrų kilimą. Vyriausybė patikino atšauksianti įmonių ir asmenų licencijas, jei bus nustatyta, kad jie degino žemę; asmenims, pagautiems nusikaltimo vietoje, gresia iki dešimt metų kalėjimo. Tačiau vietos ūkininkai abejoja, ar toks nuosprendis būtų vykdomas.

Kaip neseniai BBC sakė šalies prezidentas Joko Widodo, gali prireikti mažiausiai trejų metų, kol situacija taps kontroliuojama.

Šių metų spalį šalies prezidentas pareiškė, kad ugnis sunaikino 1,7 milijono hektarų miškų Kalimantano ir Sumatros salų teritorijoje. Anot Pasaulio banko, iki šių metų spalio aštuoniose Indonezijos provincijose išdeginta daugiau nei po 100 tūkst. hektarų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.