Pasaulyje

2015.12.16 10:12

Vakarų Krante nukauti du palestiniečiai

BNS2015.12.16 10:12

Du palestiniečiai buvo nukauti praeitą naktį per atskirus mėginimus rėžtis automobiliais į Izraelio karius, pasiųstus vykdyti areštų vienoje pabėgėlių stovykloje netoli Ramalos, trečiadienį pranešė Izraelio ir palestiniečių šaltiniai.

„Šiąnakt per operaciją, kurios metu siekta suimti ieškomus palestiniečius ir konfiskuoti ginklus Kalandijos pabėgėlių stovykloje, buvo įvykdytos dvi atakos, mėginant rėžtis automobiliais į saugumo pajėgas skirtingose tos stovyklose dalyse“, – sakoma Izraelio armijos pranešime.

Palestiniečių Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad užpuolikai buvo nukauti. Pareigūnai juos įvardijo kaip 21 metų Ahmadą Jahajhą ir Hekmatą Hamdaną, kurio amžiaus nenurodė.

Armija nurodė, kad per išpuolius buvo sužeisti trys kariai, vienas sunkiai.

Liudininkai sakė, kad susirėmimai Kalandijoje kilo po to, kai izraeliečiai surengė reidą prieš stovyklą okupuotame Vakarų Krante.

Nuo spalio 1 dienos per beveik kasdien palestiniečių rengiamus išpuolius ir susirėmimus su Izraelio kariais žuvo 119 palestiniečių, 17 izraeliečių, vienas amerikietis ir vienas Eritrėjos pilietis.

Daugiau nei pusė žuvusių palestiniečių buvo užpuolikai, likę buvo nušauti per susirėmimus su Izraelio saugumo pajėgomis.

Palestiniečių jaunimas piktinasi Izraelio okupacija, pažangos siekiant taikos nebuvimu bei susiskaldžiusia palestiniečių vadovybe.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt