Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.15 23:44

EK siūlo tikrinti ES šalių piliečius prie išorinių Bendrijos sienų

ELTA 2015.12.15 23:44

Europos Komisija (EK) siūlo privalomai tikrinti visus iš Bendrijos atvykstančius ar iš jos išvykstančius ES piliečius tiek oro, jūrų ir sausumos sienomis.

Anot Komisijos, patikros būtų atliekamos pasitelkiant Šengeno erdvės informacinės sistemos, Interpolo duomenų bazes, taip pat Pavogtų ir pamestų dokumentų duomenų bazę ir nacionalinių agentūrų kaupiamus išteklius.

„Taip bus patikrinta, ar atvykstantys asmenys nekelia pavojaus viešajai tvarkai ir vidiniam saugumui“, – rašoma EK išplatintame pranešime. Tokios pačios patikros turėtų būti privalomos ir iš ES išvykstantiems piliečiams.

Pasiūlyme taip pat pabrėžiama būtinybė patikrinti biometrinius duomenis asmens dokumentuose, jeigu asmens tapatybė kelia abejonių. Komisijos siūlomuose Šengeno taisyklių pakeitimuose taip pat numatyta galimybė vykdyti patikras tikslingai pasirinktuose vietose, jei dėl šio proceso susidarytų neproporcingos keliaujančiųjų eilės.

Anot Komisijos, siekiant kuo mažesnės įtakos asmens duomenų saugumui, keleivio asmeniniai duomenys nebūtų tikrinami ir patikra nebūtų registruojama, jei pirminės patikros metu nebūtų nustatyta jokių rizikos faktorių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi