Pasaulyje

2020.09.06 09:13

Britų policija: Birmingame per didelį incidentą subadyti keli žmonės

mirtinai subadytas žmogus, dar dviejų būklė kritinė; atnaujinta 14.32
BNS2020.09.06 09:13

Britų policija anksti sekmadienį paskelbė apie „didelį incidentą“ antrajame pagal dydį Anglijos mieste Birmingame, kur buvo subadyti keli žmonės.

„Galime patvirtinti, kad šiandien maždaug 0 val. 30 min. (2 val. 30 min. Lietuvos laiku) mums buvo pranešta apie subadymą Birmingamo miesto centre“, – sakoma Vakarų Midlandso policijos pareiškime.

Netrukus iš to paties rajono, kur yra daug populiarių restoranų, naktinių klubų ir barų, pranešta „apie virtinę kitų subadymų“ ir įvykis buvo „paskelbtas dideliu incidentu“, nurodoma pareiškime.

„Žinome apie virtinę sužeistų žmonių, bet šiuo metu negalime pasakyti, kiek jų ir kaip sunkiai [sužeista]. Tačiau visos gelbėjimo tarnybos drauge dirba įvykio vietoje ir rūpinasi, kad visi sužeistieji gautų medicininę pagalbą“, – pridūrė policija.

Mirtinai subadytas žmogus, dar dviejų būklė kritinė

Per išpuolį antrajame pagal dydį Anglijos mieste Birmingame peiliu buvo mirtinai sužalotas vienas vyras, o dar septyni žmonės buvo sužeisti, du iš jų yra kritinės būklės, sekmadienį pranešė Vakarų Midlandso policija.

Policijos vyresnysis inspektorius Steve'as Grahamas sakė, kad pradėtas tyrimas dėl nužudymo, tačiau nėra požymių, kad šis išpuolis, per kurį tikriausiai nukentėjo atsitiktiniai žmonės, būtų susijęs su terorizmu.

Incidentas anksti sekmadienį įvyko Birmingamo centre, intensyvaus naktinio gyvenimo rajone.

Policija pranešė ieškanti vieno įtariamojo.

Vakarų Midlandso policija pranešė, kad po vidurnakčio buvo iškviesta dėl subadymą Birmingamo miesto centre. Netrukus iš to paties rajono, kur yra daug populiarių restoranų, naktinių klubų ir barų, pranešta „apie virtinę kitų subadymų“, kurie truko apie dvi valandas.

Policija mano, kad visi šie užpuolimai yra susiję.

Pasak S. Grahamo, du sužeisti žmonės, vyras ir moteris, yra kritinės būklės. Penkių kitų sužeidimai „palyginti lengvi“.

Vienas išpuolis įvykdytas miesto gėjų rajone, bet S. Grahamas sakė, jog nėra požymių, kad nusikaltimo „motyvas buvo neapykanta“.

Britų televizijų parodytuose reportažuose matyti aptverti miesto centro rajonai ir įvykių vietose dirbantys policijos pareigūnai.

Liudininkai pasakojo, kad vėlai šeštadienį daug žmonių valgė ir gėrė prie staliukų lauke. Cara Curran žiniasklaidai pasakojo mačiusi, kaip gatvėje mušėsi dvi vaikinų grupės, ir girdėjusi „rasinių įžeidimų“.

Užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pažymėjo, kad tai „labai rimtas incidentas“, ir sakė galvojantis apie aukas bei jų šeimas.

Incidentas įvyko po virtinės ankstesnių išpuolių, kai peiliais buvo sužeista ar nužudyta žmonių. Birželio 26 dieną Škotijos mieste Glazge buvo sužeisti šeši žmonės, tarp jų policininkas.

Savaite anksčiau į vakarus nuo Londono esančiame Redinge buvo nudurti trys žmonės. Policija apkaltino vieną vyrą ir siejo nusikaltimą su terorizmu.

Pernai Didžiojoje Britanijoje buvo įvykdyti du su terorizmu susiję išpuoliai.

Lapkritį Londono centre už teroristinius nusikaltimus nuteistas džihadistas, kuris buvo paleistas pirma laiko, subadė penkis žmones, kurių du mirė. Policija užpuoliką nušovė.

Pernai vasarį Londone policininkai nukovė kitą užpuoliką, kuris peiliu sužeidė tris žmones.

Didžioji dauguma rimtų nusikaltimų Britanijoje įvykdoma panaudojant peilius ir kitus šaltuosius ginklus, nes įstatymai dėl šaunamųjų ginklų įsigijimo yra labai griežti.

Etniškai mišriame Birmingame, kur gyvena per milijoną žmonių, pastaraisiais metais prasiverždavo gaujų smurtas. 2003-iųjų sausį viena gauja iš nelegalaus pusiau automatinio ginklo šaudė į kitos gaujos narius. Tuomet žuvo dvi paaugliško amžiaus praeivės.

„Kovojusios grupės“

Sekmadienio nakties įvykių liudininkė Cara Curran naujienų agentūrai AFP sakė mačiusi kovojusias grupes ir girdėjusi „rasinių įžeidimų“.

„Tai buvo tikros gatvės muštynės. Iš tikrųjų neatrodė kaip muštynės. Tiesiog buvo daug žmonių vieni ant kitų, o ne vienas prieš vieną“, – sakė ji.

Greit atvažiavo policija ir kitos tarnybos, įvykio vieta buvo aptverta.

Britų televizijų parodytuose reportažuose matyti dideli aptverti miesto centro rajonai ir įvykio vietoje dirbantys policijos pareigūnai.

„Dar aiškinamasi, kas įvyko, ir gali praeiti šiek tiek laiko, kol galėsime ką nors patvirtinti, – nurodė Vakarų Midlandso policija. Ji taip pat sakė neturinti informacijos apie pranešimus, kad per incidentą buvo paleista šūvių.

„Šiuo pradiniu etapu nederėtų spėlioti dėl incidento priežasčių“, – pridūrė policija.