Pasaulyje

2015.12.15 10:10

Lenkija reikalauja EP pirmininko atsiprašymo

BNS2015.12.15 10:10

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas pirmadienį prilygino politinę padėtį Lenkijoje perversmui, išprovokuodamas Lenkijos naujos konservatyvios vyriausybės, kuri įsitraukusi į kovą su šalies konstituciniu teismu, įtūžį.

„Tai, kas vyksta Lenkijoje, turi perversmo pobūdį ir yra dramatiška. Remiuosi prielaida, kad ketiname tai išsamiai aptarti Europos Parlamente šią savaitę arba, vėliausiai, per sausio sesiją“, – M. Schulzas sakė Vokietijos nacionaliniam radijui.

Jo komentarai išprovokavo piktą Varšuvos atsaką: Lenkijos premjerė Beata Szydlo pareikalavo atsiprašyti.

„Tokio pobūdžio komentarai – ir tai nebe pirmas kartas, kai pirmininkas M. Schulzas pasisako tokiu tonu apie Lenkiją ir Lenkijos reikalus – man yra nepriimtini“, – pabrėžė B. Szydlo.

„Tikiuosi, kad ponas Martinas Schulzas ne vien susilaikys nuo tokių pasisakymų, bet ir atsiprašys Lenkijos“, – pridūrė ji.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis sakė, kad M. Schulzo komentarai yra „nepagrįsti, neteisingi ir skandalingi“.

Lenkijos konservatyviosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vyriausybė dirba dar tik kelias savaites, bet jau spėjo pakeisti šalies slaptųjų tarnybų vadovus.

Euroskeptiška PiS, vadovaujama buvusio premjero Jaroslawo Kaczynskio, taip pat planuoja pertvarkyti valstybinę žiniasklaidą, o šiuo metu yra nusitaikiusi į Konstitucinį Tribunolą.

Politinė įtampa padidėjo dėl PiS pastangų paskirti savo pasirinktus penkis teisėjus į 15 narių turinčią aukščiausiąją teismo instituciją ir atsisakė pripažinti teisėjus, paskirtus ankstesnės sudėties parlamento, kai valdžioje buvo liberali partija Pilietinė platforma (PO).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.