Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.15 09:49

Turkija ir ES atidarė naują šalies narystės derybų skyrių

BNS 2015.12.15 09:49

Turkijos derybose dėl šalies narystės Europos Sąjungoje, kurios ilgą laiką buvo aklavietėje, pirmadienį oficialiai atidarytas naujas skyrius, įgyvendint Briuselio ir Ankaros susitarimą, sudarytą siekiant spręsti migrantų krizę, pranešė pareigūnai.

„Derybų dėl 17-ojo skyriaus pradžia yra dalis pastangų suaktyvinti Turkijos prisijungimo procesą, kaip buvo sutarta ES ir Turkijos viršūnių susitikime lapkritį“, – spaudos konferencijoje sakė Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai.

Naujo derybų skyriaus – dėl ekonomikos ir pinigų politikos – atidarymas buvo viena iš Ankaros sąlygų susitarimui sudaryti. Šį susitarimą lapkritį vykusiame specialiajame viršūnių susitikime, skirtame migrantų krizei, pasirašė Turkijos vyriausybės vadovas Ahmetas Davutoglu ir Bendrijos lyderiai.

2005 metais narystės derybas pradėjusi Turkija šiuo metu yra atidariusi 15-a iš 35-ių vadinamųjų derybinių skyrių. Tačiau dėl nesutarimų, daugiausia susijusių su teisių klausimais, tik vienas iš tų skyrių jau uždarytas.

„Teigiamas postūmis Turkijos ir ES santykiuose tęsiasi atidarant 17-ąjį skyrių“, – parašė Turkijos ambasada Bendrijoje „Twitter“ žinutėje.

Praėjusį mėnesį vykusiame viršūnių susitikime ES taip pat pažadėjo skirti 3 mlrd. eurų pagalbą daugiau nei 2 mln. sirų pabėgėlių, kurie šiuo metu yra Turkijoje.

Bendrija taip pat įsipareigojo panaikintų vizų reikalavimą Turkijos piliečiams, vykstantiems į ES Šengeno zonos, kurios viduje žmonės gali laisvai judėti, netikrinami prie sienų, valstybes.

Mainais Turkija pažadėjo griežčiau kovoti su neteisėtu žmonių gabenimu ir glaudžiau bendradarbiauti su ES grąžinant ekonominius migrantus, kuriems atsisakoma suteikti pabėgėlio statusą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi