Pasaulyje

2015.12.15 09:53

J. Kerry Sirijos krizę spręs Rusijoje

JAV didina pastangas rasti  diplomatinį Sirijos krizės sprendimą. Šiandien valstybės sekretorius Johnas Kerry vyksta oficialaus vizito į Maskvą. Jis turėtų susitikti ir su prezidentu Vladimiru Putinu, kuris yra vienas pagrindinių Damasko režimo rėmėjų.

Vizito į Maskvą išvakarėse J. Kerry aptarė Sirijos krizės sprendimo būdus su kolegomis iš Europos Sąjungos. Per susitikimą Paryžiuje diplomatinių žinybų vadovai pasidalino nuomonėmis apie pirmą sunitiškos sirų opozicijos susitikimą Saudo Arabijoje ir Jungtinių tautų galimybes organizuoti  visų Sirijos opozicinių pajėgų – sunitų, kurdų ir vietos turkų derybas su Basharo al-Assado režimo atstovais dėl pereinamosios vyriausybės.

Vašingtone Jungtinių valstijų prezidentas Barackas Obama jau antrą kartą po „Islamo valstybės“ inspiruotų San Bernadino žudynių surengė pasitarimą su Pentagono ir žvalgybos vadovais Baltuosiuose Rūmuose ir vakarinę spaudos konferenciją taip siekdamas apraminti šalies gyventojus prieš Kalėdų šventes. B. Obama pabrėžė Amerikiečių vadovaujamos koalicijos pasiekimus naikinant „Islamo valstybės“ lyderius ir tai, kad ši organizacija jau prarado apie 40 procentų teritorijos.           

„Nuo vasaros „Islamo valstybė“ nesurengė nė vienos sėkmingos puolamosios operacijos nei Sirijoje, nei Irake“, – tada sakė B. Obama.

Kita vertus eilinių amerikiečių apklausos rodo, kad daugiau kaip 60 procentų šalies gyventojų prastai vertina B. Obamos administracijos pastangas kovoti su „Islamo valstybe“ tik bombardavimais ir specialiųjų pajėgų reidais.   

„Turėdami visa tai omenyje, suprantame, kad reikia spartesnės pažangos. Ir niekas nežino apie tai geriau už daugybę sirų ir Irako gyventojų, patiriančių „Islamo valstybės“ terorą kiekvieną dieną, o taip pat ir šeimos San Bernardine, Paryžiuje ir kitur, kurios gedi prarastų artimųjų“, – aiškino JAV prezidentas.

B. Obama taip pat paskelbė, kad reikalaus didesnės paramos iš sąjungininkų Artimuosiuose rytuose, todėl ten jau šiandien oficialių vizitų seriją pradės gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.