Pasaulyje

2015.12.14 19:01

Kremlius: atšauktas Turkijos ir Rusijos viršūnių susitikimas

ELTA 2015.12.14 19:01

Rusija pirmadienį pranešė, kad atšauktas gruodžio 15 dieną turėjęs įvykti Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo Turkijos kolegos Recepo Tayyipo Erdogano susitikimas, pablogėjus lyderių santykiams dėl to, kad Turkija numušė Rusijos karo lėktuvą.

Dėl V. Putino ir R. T. Erdogano susitikimo buvo susitarta Didžiojo dvidešimtuko susitikime lapkričio 16 dieną Turkijoje, kiek daugiau nei savaitė iki incidento, kai turkų naikintuvai numušė vieną iš rusų lėktuvų prie Sirijos sienos.

„Ne, jo nebus. Jis neplanuojamas“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams apie planuotą susitikimą.

Po incidento, per kurį žuvo vienas iš dviejų lėktuvo pilotų ir dar vienas pilotus gelbėjęs karys, V. Putinas ir R. T. Erdoganas įsivėlė į žodžių karą, be to, Maskva ėmėsi ekonominių sankcijų prieš Turkiją.

Supykęs V. Putinas su R. T. Erdoganu nesusitiko ir viršūnių susitikime dėl klimato kaitos Prancūzijoje, ir atsisako kalbėtis su Turkijos lyderiu telefonu.

Įtampai neslūgstant, sekmadienį Rusija pranešė, kad vienas iš Egėjo jūroje dislokuotų jos eskadrinių minininkų buvo priverstas paleisti įspėjamuosius šūvius, kad išvengtų susidūrimo su Turkijos žvejybiniu laivu.

Rusijos okupuotame Kryme veikianti energetikos bendrovė „Chernomorneftegaz“ tik šį pirmadienį pranešė apie kitą Juodojoje jūroje incidentą, įvykusį lapkričio 24 dieną tarp Turkijos laivo ir Rusijos karinio laivyno; būtent tą dieną turkai numušė rusų lėktuvą.

Rusų karo laivai lydėjo dvi buksyruojamas naftos platformas iš Odesos dujų telkinio, kai jų kelyje atsidūrė turkų prekybos laivas. Rusijos pasieniečių ir karo laivai privertė su Turkijos vėliava plaukusį laivą keisti kursą.