Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.14 16:49

Šiais metais ES sienas nelegaliai kirto rekordinis skaičius žmonių – 1,28 mln.

ELTA 2015.12.14 16:49

Šiais metais į Europos Sąjungą (ES) nelegaliai atvyko dagiau žmonių nei kada nors anksčiau Bendrijos istorijoje. Nuo 2015-ųjų sausio iki lapkričio siena nelegaliai kirsta 1,28 mln. kartų, rašo Vokietijos laikraštis „Welt“, remdamasis Europos Komisijos pranešimu apie „Europos sienų ir pakrančių apsaugą ir apie veiksmingesnį išorės sienų valdymą“.

Tai yra visų laikų ES rekordas, pabrėžia Europos Komisija.

Nuo 2009 iki 2014 metų užregistruota tik 813 000 nelegalaus sienos kirtimo atvejų. Komisija griežtai kritikuoja ES išorės sienų saugojimą, kuris „pasirodė esantis visiškai nepakankamas, kad būtų garantuota efektyvi ir integruota sienos apsauga“.

Komisija konstatavo: „Trečiųjų šalių piliečiai galėjo nelegaliai kirsti ES išorės sienas ir tada tęsti savo kelionę per ES, pieš tai neidentifikuoti, neregistruoti ir nepatikrinti dėl saugumo.“

Tam esą turi būti padarytas galas. Europai reikia „stiprios ir bendros politikos, saugant ES išorės sienas, kuri būtų paremta bendrai pasidalytos atsakomybės principu“. Dokumentas, kurį cituoja laikraštis, turėtų būti paskelbtas antradienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi