Pasaulyje

2015.12.14 13:27

Dalis Turkijos karių išvesti iš stovyklos Irako šiaurėje

BNS2015.12.14 13:27

Dalis iš kelių šimtų Turkijos karių buvo išvesti iš vienos stovykloje netoli džihadistų kontroliuojamo Mosulo miesto Irako šiaurėje, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida – po to, kai to kontingento dislokavimas sukėlė Bagdado įtūžį.

„Dalis turkų karių, buvusių Bašikoje, buvo perkelti į šiaurę pagal naują planą“, – nurodė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

Tame pranešime nepatikslinama, ar kariai bus perkeliami į kitą vietą šiaurinio Irako teritorijoje, kurią kontroliuoja Kurdistano regioninė vyriausybė, palaikanti glaudžius ryšius su Ankara, ar grįš į Turkiją.

Anatolijos naujienų agentūra nurodė, kad kariai išvažiavo 10-12 karinių automobilių kolona, bet nepateikė daugiau detalių apie jų skaičių.

Turkija anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad keli šimtai karių buvo dislokuoti Bašikos stovykloje, kad apsaugotų turkų karinius instruktorius, apmokančius vietos kovotojus, kurie siekia atkovoti Mosulą, dabar kontroliuojamą džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS).

Tačiau dėl to žingsnio įtūžo Bagdado centrinė vyriausybė, kuri griežtai priekaištavo Ankarai ir pareiškė, kad dėl šios intervencijos kreipsis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą.

Turkijos premjeras Achmetas Davotohlu praeitą savaitę pasiuntė į Bagdadą du įtakingus užsienio politikos veikėjus – Užsienio reikalų ministerijos sekretoriaus pavaduotoją Feriduną Sinirliohlu ir žvalgybos vadovą Chakaną Fidaną – mėgindamas išsklaidyti įtampą.

A. Davotohlu vėliau sakė, kad buvo pasiektas susitarimas dėl Turkijos pajėgų Irake „perorganizavimo“, tačiau išsamiau neaiškino, kaip tai bus padaryta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt