Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.14 11:42

Egipto tyrėjai: Rusijos lėktuvo IS nesusprogdino

DELFI.lt 2015.12.14 11:42

Egipto tyrėjai skelbia neradę įrodymų, kad prie spalį Sinajaus pusiasalyje įvykusios lėktuvo katastrofos prisidėjo teroristai, rašo independent.co.uk.

DELFI primena, kad lapkričio 17 d. Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FST) vadovas Aleksandras Bortnikovas pripažino, kad lėktuvo „A321“ katastrofa Sinajaus pusiasalyje – tai teroro aktas. Pasak jo, ant lėktuvo nuolaužų aptikti sprogmenų pėdsakai.

„Galima vienareikšmiškai pasakyti, kad tai buvo teroro aktas“, – saugumo tarnybos FST vadovas A. Bortnikovas sakė V. Putinui per įvykusį susitikimą. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo bet kuriame pasaulio taške rasti ir nubausti teroristus, susprogdinusius Rusijos orlaivį „A321“.

DELFI primena, kad Rusijos prezidentas lapkričio 6 d. įsakė nutraukti visus skrydžius į Egiptą. Tuomet V. Putinas sutiko su Federalinės saugumo tarnybos (FST) vadovo A. Bortnikovo rekomendacijomis, kuriose jis kalbėjo apie būtinybę pristabdyti Rusijos oro linijų bendrovių skrydžius į Egiptą iki tol, kol nebus nustatytos lėktuvo „A321“ katastrofos priežastys virš Sinajaus pusiasalio.

Prieš tai Kremlius atmetė bet kokias „spekuliacijas“ apie Rusijos keleivinio lėktuvo katastrofos Sinajaus pusiasalyje priežastis, kai Didžioji Britanija ir JAV pareiškė, kad tas laineris galėjo būti susprogdintas. Iš Šarm aš Šeicho į Sankt Peterburgą skridęs keleivinis lėktuvas sudužo Sinajaus pusiasalyje. Juo skridę 224 žmonės žuvo. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi