Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.14 10:32

Prancūzijos ultradešinieji neperėmė valdžios nei viename regione

Prancūzijos kraštutiniams dešiniesiems nepavyko laimėti nė viename iš regionų, bet Nacionalinio fronto lyderė džiaugiasi, kad partija turės triskart daugiau deputatų.   

Pirmieji rezultatai rodo, kad triumfavo abi tradicinės partijos: ir prezidento Francois Hollande`o socialistai, ir opozicijoje esantys jo pirmtako Nikolas Sarkozy respublikonai bus laimėję ne mažiau kaip po penkis regionus. 

Pralaimėjo ir Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen, kėlusi kandidatūrą šiaurės vakaruose, ir jos dukterėčia Marion, siekusi posto Provanse. 

Trijuose regionuose, kur Nacionalinis frontas tikėjosi daugumos balsų, laimėjo konservatoriai. Rinkėjai balsavo aktyviai ir nebe pirmą kartą atsiliepė į tradicinių partijų raginimą per lemiamą antrąjį turą geriau jau balsuoti už priešininkus, bet ne už Nacionalinį frontą. 

Nepaisydama smūgio, M. Le Pen pareiškė, kad dabar frontas tampa pagrindine opozicijos jėga ir bus nebesustabdomas prieš 2017-ųjų prezidento rinkimus.

„Dabar skilimas yra ne tarp kairės ir dešinės, bet tarp globalistų ir patriotų. Globalistų, pasisakančių už Prancūzijos ištirpimą pasaulinėje magmoje, ir patriotų, tikinčių nacionaline arena kaip geriausiai saugančia prancūzus – taigi jus visus. Šis skilimas ir bus didysis žaidimas, didysis politinis pasirinkimas per prezidento rinkimus. Kiekvienas iš jūsų būsite paprašyti nustatyti savo politinę vietą, ir tai bus gyvybinis pasirinkimas mūsų šaliai“, – tvirtino Nacionalinio fronto vadovė.

„Šiandien nėra vietos atokvėpiui, triumfui ar pergalės žiniai. Kraštutinės dešinės pavojus nedingo – toli gražu. Nepamiršiu pirmojo turo ir ankstesnių rinkimų rezultatų“, – kalbėjo Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi