Pasaulyje

2015.12.13 17:07

Latvija pradėjo pabėgėlių priėmimo procesą

ELTA 2015.12.13 17:07

Latvija pradėjo pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Afrikos priėmimo procesą. Apie tai remdamasi vietos žiniasklaida praneša naujienų agentūra TASS.

Šaltinio Latvijos vidaus reikalų ministerijoje (VRM) teigimu, šią savaitę VRM bei Pilietybės ir migracijos reikalų tarnyba informavo Italiją ir Graikiją, kad šalis pasiruošusi priimti pabėgėlius. Pirmieji 10 pabėgėlių į Latviją turėtų atvykti 2016 m. sausio mėnesį.

Latvijos žiniasklaidos teigimu, šalis atitinkamoms Italijos ir Graikijos institucijoms nusiuntė sąrašą kriterijų, pagal kuriuos turėtų būti atrinktos pabėgėlių šeimos su vaikais. Latvija tikisi, kad pabėgėliai mokės užsienio kalbų, turės pagrindinį arba profesinį išsilavinimą, arba kokių nors naudingų įgūdžių. Į Latviją vykstantys asmenys privalo turėti galiojančius asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.

Latvijos vyriausybė anksčiau pritarė planui per artimiausius dvejus metus apgyvendinti 531 pabėgėlį iš Artimųjų Rytų ir Afrikos. Pabėgėlių priėmimui reikalingos infrastruktūros įrengimas kainuos 15 mln. eurų. 8,5 mln. eurų iš šios sumos bus skirta iš Latvijos biudžeto, likusią dalį suteiks Europos Sąjunga.