Pasaulyje

2015.12.13 16:48

Rusijos psichiatrinėje ligoninėje per gaisrą žuvo 23 žmonės

BNS2015.12.13 16:48

Rusijos pietuose mažiausiai 23 žmonės žuvo per gaisrą vienoje psichiatrijos klinikoje, sekmadienį pranešė šalies Nepaprastųjų situacijų ministerija.

„Ardant griuvėsius rastas dar vieno žuvusiojo kūnas. Taigi, per gaisrą žuvo 23 žmonės, iš jų du – gydymo įstaigose“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo ministerijos šaltinius.

Ministerija pridūrė, kad medinis ligoninės pastatas buvo sunaikintas liepsnų, įsiplieskusių šeštadienį apie 23 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku. Dar 20 žmonių buvo sužeisti.

Gaisras kilo ligoninėje Alferovkos kaime, esančiame pietinėje Voronežo srityje. Liepsnos buvo numalšintos apie sekmadienį apie 3 val. (2 valandą).

Priežastis, dėl kurios užsiliepsnojo ligoninė, kol kas nežinoma.

Ši nelaimė tapo naujausia tragedija, sukrėtusia Rusijos psichiatrijos klinikų tinklą, kuriame plačiai tebenaudojama pasenusi Sovietų Sąjungos laikų infrastruktūra, o įstaigų vadovai dažnai neskiria pakankamai dėmesio priešgaisrinei saugai.

Kiekvienais metais Rusijoje taip pat žūva daugybė žmonių per gaisrus namuose.

2013 metų rugsėjį per gaisrą kitoje psichiatrijos klinikoje Rusijos šiaurės vakarų regione žuvo 37 žmonės, o kitas gaisras tų pačių metų balandį nusinešė 38 žmonių gyvybes.

2009 metais Permės mieste, esančiame už 1,2 tūkst. km į rytus nuo Maskvos, kilus gaisrui viename naktiniame klube žuvo 156 žmonės. Tai buvo vienas iš didžiausių su ugnimi susijusių nelaimingų atsitikimų per šiuolaikinės Rusijos istoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.