Pasaulyje

2015.12.12 16:17

Sacharovo premijos laureatas R. Badawis Saudo Arabijos kalėjime pradėjo bado streiką

ELTA 2015.12.12 16:17

Saudo Arabijos tinklaraštininkas Raifas Badawis, kurio įkalinimas ir viešas nuplakimas sukėlė tarptautinį nepasitenkinimą, pradėjo bado streiką, skelbia dpa.

Pasak jo žmonos Ensafos Haider, jis paskelbė bado streiką antradienį po to, kai iš vieno kalėjimo buvo perkeltas į kitą netoli Džidos miesto.

„Jo perkėlimas į šį kalėjimą, esantį maždaug už 100 km nuo Džidos, reiškia, kad jo byla yra baigta“, – naujienų agentūrai dpa telefonu sakė E. Haider, šiuo metu su trimis poros vaikais gyvenanti Kanadoje.

31-erių R. Badavis buvo sulaikytas prieš daugiau nei trejus metus dėl Saudo Arabijos religinės policijos kritikavimo interneto forume. Už islamo įžeidimą jam buvo skirti 10 metų kalėjimo ir 1 000 rimbo kirčių.

„Jo nuplakimas gali būti bet kada pradėtas. Labai nerimauju dėl jo sveikatos, jo kūnas yra silpnas, be to, jis turi sveikatos problemų“, – nurodė tinklaraštininko žmona.

Pirmuosius 50 kirčių R. Badavis patyrė 2015 m. sausį, tačiau likusios bausmės dalies vykdymas atidėtas dėl tarptautinio spaudimo.

Birželį šalies teismas patvirtino R. Badaviui skirtą bausmę.

Spalį aktyvistas buvo apdovanotas Europos Parlamento Sacharovo premija už minties laisvę. Tikimasi, kad E. Haider kitą savaitę dalyvaus iškilmingoje ceremonijoje Strasbūre, kur vyro vardu atsiims prestižinį Andrejaus Sacharovo prizą.