Pasaulyje

2015.12.12 13:57

JT Saugumo Taryba smerkia atakas Burundyje

BNS, LRT.lt2015.12.12 13:57

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba pasmerkė kruvinas, koordinuotas atakas, kurios penktadienį buvo surengtos prieš tris armijos bazes Burundyje, ir paragino laikytis rimties bei siekti dialogo.

15 Tarybai priklausančių valstybių „griežčiausiais žodžiais pasmerkė pastarąsias atakas, kurias surengė nenustatyti užpuolikai, ir paragino visus dalyvaujančius veikėjus susilaikyti nuo smurto“, po derybų, kurios vyko už uždarų durų, sakė JAV ambasadorė Samantha Power.

Tai buvo didžiausias smurto protrūkis po nesėkmingo perversmo gegužės mėnesį, kurį išprovokavo prezidento Pierre‘o Nkurunzizos siekis likti trečiai kadencijai. Ją jis laimėjo per ginčijamus rinkimus liepos mėnesį.

Anot AFP, Burundžio armija pranešė, kad per anksti ryte surengtus koordinuotus išpuolius prieš Ngagaros bazę ir kariškių koledžą sostinėje Bužumbūroje ir prieš bazę Mužežuruje, esančiame už 40 km, 12 užpuolikų buvo nukauti, dar 21 – sučiuptas.

Pasak naujienų agentūros „The Associated Press“, vienas liudininkų sakė matęs 21 nušautą žmogų sostinės Njakabigos rajone. Vėliau pranešta apie mažiausiai 39 Burundžio sostinės Bužumbūros gatvėse gulinčius negyvus žmones.

Tuo tarpu vyriausybė pranešė apie išpuolius prieš karinius objektus kituose trijuose rajonuose. Armijos atstovas pulkininkas Gaspard Baratuza penktadienį Burundžio radijui sakęs, kad nenustatyta grupuotė surengė išpuolius trijuose sostinės rajonuose: Ngagaroje, Musagoje ir Mužežuruje; kariai nukovė 12 užpuolikų.

S. Power perspėjo, kad Saugumo Taryba yra pasirengusi „svarstyti papildomas priemones“ prieš sprendimų priėmėjus Burundyje, ir paragino tuoj pat pradėti derybas, kad būtų užkirstas kelias tolesniam kraujo liejimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt