Pasaulyje

2015.12.11 20:36

JT Saugumo taryboje aptarta Ukrainos padėtis

Niujorke sušauktas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis, skirtas padėčiai Ukrainoje aptarti. Posėdis sušauktas Lietuvos iniciatyva, jame dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Pavlo Klimkinas. 

Baigianti dvejų metų kadenciją Jungtinių Saugumo taryboje Lietuva inicijavo šį posėdį, nes, kaip teigė pranešėjai, rytinėje Ukrainos dalyje padėtis vėl paaštrėjo, atsinaujino pavieniai susirėmimai, Krymas tebėra okupuotas, jame pažeidžiamos žmogaus teisės.    

„Baigiantis metams vis didesnis pavojus, kad Ukrainos rytai gali virsti dar vienu „Užšaldytu“ Europos konfliktu. Jie susidarė jau dviejose Europos Sąjungos rytų partnerystės programos šalyse – Moldovoje, kur Rusija kursto separatizmą, ir Gruzijoje, kurios teritorinis vientisumas pažeidžiamas. Minsko susitarimai gal ir nėra tobuli, bet tai vienintelis mūsų turimas dalykas – nėra kitos alternatyvos, tik remti diplomatines pastangas. Bet mes matome, kaip Minsko įsipareigojimai iškraipomi, spaudžiama Ukrainos Rada – Rusija ir jos kariniai įgaliotiniai įsipareigojimų nesilaiko. O ilgalaikė taika gali būti pasiekta tik kai bus laikomasi Minsko susitarimų, kai jų laikysis Rusija, kuri yra tiesiogiai atsakinga dėl konflikto eskalavimo“, – susitikimo metu kalbėjo L. Linkevičius.