Pasaulyje

2015.12.11 18:06

Sutarimas dėl klimato kaitos – jau visai čia pat?

BNS2015.12.11 18:06

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas 195 valstybių klimato gelbėjimo konferencijos Paryžiuje šeimininkas, pareiškė šią istorinę sutartį pateiksiąs ministrams šeštadienio rytą ir pridūrė esąs visiškai tikras, kad ji bus patvirtinta.

„Po konsultacijų aš turėsiu, aš turėsiu galimybę rytoj rytą 9 val. (10 val. Lietuvos laiku) pateikti visoms šalims tekstą, kuris, esu tikras, bus patvirtintas, ir tai bus didelis žmonijos žingsnis į priekį, sakė jis žurnalistams penktadienį. – Mes jau beveik šio kelio pabaigoje, ir aš esu optimistas“.

Tuo metu Baltieji rūmai pranešė, kad JAV prezidentas Barackas Obama ir jo kolega Kinijos prezidentas Xi Jinpingas yra pasiryžę pasiekti „ambicingą“ klimato sutartį Paryžiuje.

„Po vaisingų pokalbių telefonu šią savaitę su (Indijos) ministru pirmininku (Narendra) Modi ir prezidentais (Prancūzijos Francois) Hollande'u bei (Brazilijos Dilma) Rousseff prezidentas Obama praėjusį vakarą kalbėjosi telefonu su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, kad sukoordinuotų pastangas tebesitęsiančioje Paryžiaus klimato konferencijoje“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

„Abu lyderiai sutinka, kad Paryžiaus konferencija suteikią lemiamą galimybę sužadinti pasaulines pastangas reagavimui į klimato iššūkius“, – pažymima pranešime.

„Jie pavedė savo derybininkams Paryžiuje tęsti glaudų darbą tarpusavyje ir kartu su kitais, kad būtų realizuota ambicingos klimato sutarties vizija“, – rašoma pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.