Pasaulyje

2015.12.11 11:06

Kanada priima pirmuosius Sirijos pabėgėlius

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.12.11 11:06

Kanadoje nusileido pirmasis lėktuvas su Sirijos pabėgėliais. Toronto oro uoste juos pasitiko naujasis šalies premjeras Justinas Trudeau.

Į šalį pirmuoju reisu atvyko 163 žmonės. Dar vienas lėktuvas į Monrealį atskris šeštadienį. Naujai išrinkta liberalų vyriausybė yra pažadėjusi iki kovo mėnesio priimti 25 tūkstančius pabėgėlių. Kanados imigracijos ministras sako, kad visos 10 šalies provincijų yra pasirengusios juo priimti.

Pasitikdamas atvykėlius, naujasis šalies premjeras teigė, kad Kanada „rodo pasauliui, kaip atverti širdis.“ Kanados požiūris dėl pabėgėlių  skiriasi nuo JAV, kurios prieštarauja migrantų priėmimui. Nors Amerika teigia kitąmet priimsianti 10 tūkst. pabėgėlių,  kai kurie respublikonų gubernatoriai  bando atbaidyti juos  motyvuodami teroro aktais Paryžiuje ir Kalifornijoje.  O kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas pareiškė, kad visiems musulmonams turėtų būti draudžiama atvykti į JAV.

Į Kanados pabėgėlių apgyvendinimo programą neįtraukti vieniši vyrai, tačiau pareigūnai teigia, kad tai nėra susiję su būgštavimais dėl nacionalinio saugumo. Į šalį atvyks tik pabėgėlių šeimos, moterys ir homoseksualai.