Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.19 20:19

V. Putinas reikalauja perrašyti istorijos vadovėlius

DELFI.lt 2013.02.19 20:19

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, jog būtina turėti suvienodintus Rusijos istorijos vadovėlius vidurinėms mokykloms, kurie būtų parašyti gera rusų kalba, juose nebūtų prieštaravimų bei dviprasmybių, skelbia „RIA Novosti“.  

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, jog būtina turėti suvienodintus Rusijos istorijos vadovėlius vidurinėms mokykloms, kurie būtų parašyti gera rusų kalba, juose nebūtų prieštaravimų bei dviprasmybių, skelbia „RIA Novosti“.

Per Tarpnacionalinių santykių tarybos posėdį Rusijos lyderis pareiškė, kad tokie vadovėliai turėtų būti „pritaikyti įvairaus amžiaus moksleiviams, tačiau parašyti laikantis vieningos koncepcijos, Rusijos istorijos vientisumo logikos, visų jos etapų tarpusavio sąveikos ir pagarbos visiems Rusijos praeities puslapiams“, rašo newsru.com.

„Reikia konkrečiais pavyzdžiais parodyti, kad Rusija buvo kuriama vienijant įvairias tautas, tradicijas ir kultūras“, – sakė V. Putinas.

„Mokyklai skirti vadovėliai turi būti parašyti gera rusų kalba ir neturėti prieštaravimų ir dviprasmybių. Tai turėtų būti privalomas reikalavimas visai mokymosi medžiagai“, – pabrėžė Rusijos prezidentas.

Jo teigimu, rašant bendrą Rusijos istorijos vadovėlį, galėtų prisidėti ne tik Švietimo ir mokslo ministerijos bei Rusijos mokslų akademijos specialistai, bet ir dviejų seniausių Rusijos visuomeninių organizacijų – istorijos ir karinės istorijos draugijų – atstovai.

V. Putinas mano, kad mokykla atlieka svarbų vaidmenį formuojant tarpusavio santykių kultūrą tarp skirtingų tautybių žmonių. „Tai sistemiškas, kompleksinis ir kūrybinis darbas. Jis turi atitikti vaikų interesus bei poreikius ir šiuolaikines visuomenės realijas“, – pažymėjo Rusijos prezidentas.

Mokyklos vadovėlių standartizavimas V. Putiną neramina jau seniai. Prieš metus jis kritikavo dabartinę mokyklinę literatūrą, pareikšdamas, kad tai yra „labai komercializuota ir blogai reguliuojama veiklos sfera“, ir teigdamas, jog kai kuriuose vadovėliuose, konkrečiai – istorijos, prirašyta tokių dalykų, kad „jam šiaušiasi plaukai“.

Beje, prezidento plaukai į tokią savavališką, jo teigimu, istorijos traktuotę taip reaguoja ne pirmą kartą. 2007 metais per tiesioginę pokalbių su Rusijos piliečiais laidą V. Putinas beveik žodis į žodį sakė tą patį. Jis pabrėžė, kad Švietimo ir mokslo ministerija turi sustiprinti mokyklinės literatūros kontrolę.

Pastarasis pokalbis išsirutuliojo su istorijos mokytoja iš Jekaterinburgo, pasiskundusia istoriniu gyventojų neišprusimu ir paraginusia paskatinti aktyvesnį visuomenės domėjimąsi savo tėvynės istorija.

„Visiškai su jumis sutinku. Mes su jumis žinome – aš taip pat labai mėgstu istoriją – kad visai neseniai istorijos vadovėliuose mes skaitėme tokius dalykus, nuo kurių galėjo šiauštis plaukai, ypač, tarkime, kaip traktuojami Antrojo pasaulinio karo rezultatai ir viskas, kas su juo susiję“, – tuomet sakė V. Putinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi