Pasaulyje

2015.12.10 23:33

Didžiausias gaisras Maskvoje per 25 metus, girdisi sprogimai

15min.lt 2015.12.10 23:33

Rusijos sostinės Maskvos šiaurės vakarinėje dalyje ketvirtadienio vakarą kilo milžiniškas gaisras. Užsidegė Tušino mašinų gamyklos sandėlis. Ugnis apėmė 20 tūkst. kvadratinių metrų plotą, rašo newsru.com. Šis gaisras jau įvardintas kaip didžiausias Maskvoje per 25 metus.

Pranešimą apie gaisrą Maskvos ugniagesiai gavo 20.40 val. vietos (19.40 val. Lietuvos) laiku. Iš pradžių gaisrui buvo priskirta antra pavojingumo klasė, po pusvalandžio – trečia, o 22 val. vietos laiku – ketvirta. Aukščiausia klasė priskiriama gaisrams, kurie pasižymi itin sudėtingomis aplinkybėmis ir ypač sunkiomis sąlygomis gesinimui.

Per gaisrą sugriuvo dalis sandėlio konstrukcijų. Griuvėsių plotas apima 1000 kvadratinių metrų. Naujienų agentūra „Interfax“ praneša, kad gaisravietėje sproginėja talpyklos su dažais arba dujomis.

Degantis sandėlis – tai penkiaaukštis pastatas. Ugnis šėlsta visuose jo aukštuose.

Maskvos specialiųjų tarnybų atstovai žiniasklaidą patikino, kad gaisras nekelia pavojaus gyventojams, nes kilo pramoninėje zonoje, tačiau miesto šiaurės vakarų gyventojai skundžiasi aitriu kvapu, sklindančiu iš gaisravietės. Gaisro vietoje dirba beveik šimtas ugniagesių.

Gaisro priežastis kol kas nėra žinoma, tačiau Maskvos policija neatmeta galimybės, kad gamyklos statinys galėjo būti padegtas.

Tušino mašinų gamykla įkurta 1932 metais. Dar neseniai tai buvo didžiausia Rusijos aviacijos ir kosmonautikos pramonės įmonė. Įvairiais laikotarpiais ji gamino pačią įvairiausią produkciją: naikintuvus, troleibusus, tramvajus, autobusus. 1980–1990 metais čia buvo gaminamas ir pirmasis Sovietų Sąjungos daugkartinio naudojimo kosminis laivas „Buran“.

Pastaraisiais metais įmonė gamino daug įvairios įrangos elektrinėms, tačiau jos reikalai klostėsi prastai. Kažkada joje dirbo net 28 tūkst. žmonių, tačiau 2012-aisiais darbuotojų liko tik pusantro tūkstančio, o 2013-aisiais – vos 860.