Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.10 11:03

Škotija ėmėsi sankcijų prieš JAV prezidento posto siekiantį D. Trumpą

BNS 2015.12.10 11:03

Škotijos vyriausybė trečiadienį atėmė regiono verslo ambasadoriaus pareigas iš JAV prezidento posto siekiančio milijardieriaus Donaldo Trumpo, o vienas universitetas panaikino jam suteiktą garbės laipsnį, kai šis nekilnojamojo turto magnatas paragino uždrausti musulmonams atvykti į Jungtines Valstijas.

Tuo tarpu peticiją, raginančią uždrausti respublikonų prezidento rinkimų kampanijos favoritui atvykti į Didžiąją Britaniją, pasirašė jau per 358 tūkst. žmonių, kilus pasipiktinimo bangai dėl jo islamofobinių pareiškimų. D. Trumpas yra kelių golfo aikštynų Škotijoje savininkas ir turi šeimos ryšių su tuo Jungtinės Karalystės regionu.

„Pono Trumpo neseni pareiškimai parodė, kad jis nebetinkamas būti Škotijos verslo ambasadoriumi“, – sakė vienas regiono vyriausybės atstovas, kai iš to verslininko buvo atimtas titulas „GlobalScot“ (Pasaulio škotas), suteiktas 2006 metais.

D. Trumpas paragino visiškai uždrausti musulmonams atvykti, kol mūsų šalies atstovai išsiaiškins, kas dedasi po praeitą savaitę Kalifornijoje įvykusių šaudynių, nusinešusių 14 žmonių gyvybių.

Tuo tarpu Aberdine įsikūręs Roberto Gordono universitetas paskelbė atimsiantis iš D. Trumpo verslo administravimo garbės daktaro laipsnį, suteiktą 2010 metais, dėl jo pareiškimų, kurie visiškai nesuderinami su šio universiteto etika ir vertybėmis.

Be to, Britanijos parlamentas turės apsvarstyti peticiją, raginančią uždrausti D. Trumpui atvykti į Jungtinę Karalystę, nes tą kreipimąsi pasirašė per 100 tūkst. žmonių.

„Jungtinė Karalystė yra uždraudusi atvykti daugeliui asmenų dėl neapykantos kalbų. Tie patys principai turėtų būti taikomi kiekvienam, kuris nori atvykti į JK“, – sakoma dokumente.

Šią peticiją inicijavo Škotijos gyventoja Suzanne Kelly, jau seniai kritikuojanti 69 metų D. Trumpą ir prisidėjusi prie spaudimo Roberto Gordono universitetui, kad būtų atšauktas amerikiečiui suteiktas garbės laipsnis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi