Pasaulyje

2015.12.10 09:18

Šiaurės Korėjos lyderis užsiminė apie naują bombą

BNS 2015.12.10 09:18

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas užsiminė, kad jo šalis pasigamino vandenilinę bombą, o toks žingsnis žymėtų smarkiai padidėjusius Pchenjano branduolinių ginklų pajėgumus.

Per neseniai įvykusį apsilankymą vienoje karo istorijos vietovėje Kim jong Unas pareiškė, kad Šiaurė Korėja yra „galingų branduolinių ginklų turinti valstybė, pasiruošusi detonuoti savo pasigamintą atominę bombą ir vandenilinę bombą, kad patikimai apgintų savo suverenumą“, ketvirtadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Šiaurės Korėja išbandė jau tris branduolinius užtaisus, bet visi jie buvo atominiai – pagrįsti branduolių skilimo reakcijomis.

Vandenilinė arba termobranduolinė bomba yra pagrįsta branduolinės sintezės grandinine reakcija, o tokio užtaiso sprogimas būna daug galingesnis.

Šiaurės Korėja anksčiau buvo užsiminusi turinti „stipresnių, galingesnių“ ginklų, bet pastarieji Kim Jong Uno žodžiai laikomi pirmuoju tiesioginiu pareiškimu apie vandenilinę bombą.

Šiaurės Korėja anksčiau jau ne kartą yra padariusi jokiais įrodymais nepagrįstų pareiškimų apie savo branduolinį arsenalą, tarp jų – apie neva turimą galimybę smogti Jungtinių Valstijų žemyninei daliai, bet dauguma ekspertų laikosi nuomonės, kad Pchenjanas bent jau kol kas nebūtų pajėgus to padaryti.