Pasaulyje

2015.12.09 19:44

Ukraina pasirengusi kautis su Rusija dėl nesumokėtos 3 mrld. dolerių skolos

BNS 2015.12.09 19:44

Kijevas trečiadienį pareiškė esąs pasirengęs kautis su Maskva teisme, kai Kremlius prigrasino paduoti Ukrainą į teismą dėl jos įsipareigojimų nevykdymo 2013 metais gavus iš Rusijos 3 mlrd. JAV dolerių paskolą, kurią būtina grąžinti šiemet.  

„Jeigu Ukraina paduos Ukrainą į teismą, mes pasirengę kautis su Rusija teisme“, – sakė Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas per vyriausybės posėdį, kuriame svarstytas iš Maskvos Viktorui Janukovyčiui valdant Ukrainą gautos paskolos klausimas.

Anksčiau trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė savo vyriausybei paduoti Ukrainą į teismą, jeigu ši nevykdys savo įsipareigojimų dėl 3 mlrd. JAV dolerių skolos Rusijai.

„Na gerai; gerai, duokite į teismą“, – tarė prezidentas, išklausęs finansų ministro Antono Siluanovo ataskaitą per vyriausybės posėdį, kuriame svarstytas skolos grąžinimo Rusijai klausimas.

Kai A. Siluanovas pranešė, kad JAV atsisako duoti garantijas dėl Ukrainos skolos išmokėjimo ateityje, V. Putinas pasakė: „Keista. Jeigu jie taip užtikrinti tos šalies mokumu kitais metais, tai ketverius metus galima buvo kažkaip sudalyvauti, kad ši rizika būtų išskaidyta“.