Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.09 15:46

Žurnalas „Time“ metų asmenybe išrinko Vokietijos kanclerę

15min.lt 2015.12.09 15:46

Įtakingas žurnalas „Time“ metų asmenybės rinkimuose pagerbė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel. Ji tapo ketvirtąja moterimi, išrinkta metų žmogumi ir pirmąja tokia laimėtoja nuo 1999 metų, kai žurnalas ėmė rinkti ryškiausią metų asmenybę. Metų žmogaus rinkimai buvo vykdomi nuo 1927 metų. Tiesa, anksčiau moterys buvo pagerbiamos kaip komandų narės, tarkime, kovotojų su Ebolos virusu gretose.

61-erių metų Vokietijos politikė pagerbta dėl „pareikalavimo iš savo valstybės daugiau nei sau leistų kiti lyderiai“. Žurnalo redakcija pabrėžė, kad A. Merkel parodė moralinę lyderystę pabėgėlių krizės fone.

Taip pat pažymėta, kad Vokietijos kanclerė sėkmingai sprendė ekonominės Graikijos krizės sukeltą suirutę ir tarėsi su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu Ukrainos karo fone.

2005 metais Vokietijos kanclere tapusi A. Merkel neseniai atšventė savo valdymo dešimtmetį. Ji vis dar išlieka viena įtakingiausių politikos asmenybių visame pasaulyje.

1936 metais „Time“ pagerbė Wallis Warfield Simpson, dėl kurios Jungtinės Karalystės karalius Edvardas VIII atsisakė sosto. Po to metų žmogumi buvo paskelbta Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, o 1986 metais tokį apdovanojimą gavo Filipinų prezidentė Corazon Aquino.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi