Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.09 16:39

ES gali atidėti sprendimą dėl sankcijų Rusijai iki kitos savaitės

BNS 2015.12.09 16:39

Europos Sąjungos šalys gali atidėti sprendimą, ar reikia pratęsti ekonomines sankcijas Rusijai, o Italija nori, kad bloko lyderiai pasisakytų šiuo klausimu ateinančią savaitę vyksiančiame viršūnių susitikime, trečiadienį pranešė diplomatiniai šaltiniai.

Planuota, kad 28 šalių Bendrijos ambasadoriai trečiadienį vyksiančiame posėdyje be jokių debatų dar šešiems mėnesiams pratęs sankcijas Rusijai, paskelbtas dėl Maskvos vaidmens Ukrainos konflikte.

Tačiau šis klausimas vertinamas prieštaringai, Vakarų šalims stengiantis įtraukti Maskvą į pastangas padėti išspręsti Sirijos konfliktą, todėl Roma sakė, kad sprendimą dėl sankcijų turėtų priimti ES lyderiai, kurie susitiks Briuselyje ateinantį ketvirtadienį ir penktadienį.

„Visa tai kaba ore. Klausimas, kur turėtų būti priimtas tas sprendimas, o kai kurie nori, kad tai įvyktų ateinančią savaitę lyderių susitikime“, – vienas šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.

„Italija spaudžia (rinktis tą variantą)“, – pridūrė šaltinis.

Italų šaltiniai patvirtino, kad Roma paprašė surengti diskusijas dėl sankcijų, nes tai yra svarbus klausimas, kurį reikia tinkamai aptarti.

Tačiau tokios pozicijos nereikėtų vertinti kaip ženklo, jog Italija esanti nusistačiusi prieš sankcijas, pabrėžė jie.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi