Pasaulyje

2015.12.10 00:55

Norvegija mokės prieglobsčio prašytojams, kad šie išvyktų iš šalies

BNS2015.12.10 00:55

Norvegijos valdžia nutarė mokėti tūkstančius Norvegijos kronų tiems prieglobsčio prašytojams, kurie sutiks grįžti į gimtąsias šalis. Taip pat sumokama ir už jų skrydžio bilietus, praneša „The Independent“. 

Norvegijos imigracijos departamento asmenų sugrąžinimo skyriaus vadovė Katinka Hartmann teigė, kad iš Irako, Sirijos, Vidurio Rytų ar Afrikos atvykstantys prieglobsčio prašytojai tikisi iškart sėkmingai įsilieti į visuomenę ir nenori laukti ištisų mėnesių ar net metų.

„Jie mano, kad turės galimybę dirbti ir mokytis – vėliau net pasikviesti savo šeimas į Norvegiją“, – K. Hartmann aiškino Norvegijos televizijai NRK.

„Daugelis jų negali laukti, kol prieglobsčio suteikimo procesas užsibaigs. Jie turi laukiančias šeimas, kurios tikis pagalbos jau dabar. Ilgą laiką Norvegija neturėjo galimybės grąžinti pabėgėlių iš Somalio, bet dabar, kai tokia galimybė suteikta, manau, kad nemažai žmonių pasirinks apmokėtą kelionę atgal“, – teigė ji.

Norvegijos imigracijos departamento duomenimis kol kas 900 žmonių užsiregistravo į šią repatrijavimo programą. Daugelį suviliojo nemenka pinigų suma ir apmokėta kelionė.

Šeima, turinti du vaikus, pasirinkusi kelionę atgal į savo šalį gali gauti net 80 000 Norvegijos kronų (8360 eurų)  išmoką.

Savanoriško grįžimo programos atstovas Joostas van der Aalstas teigė, kad dauguma žmonių, pasirenkančių grįžimą namo, turi ten laukiančias šeimas.

Pastaruoju metu Norvegiją užplūsta vis daugiau migrantų, siekiančių prieglobsčio. Spalio mėnesį užregistruota 150, o lapkritį – 230 prieglobsčio prašytojų. Viso per šiuos metu Norvegija jau sulaukė 8575 iš kitų šalių atvykusių asmenų, kurių didžiąją dalį sudarė karo Irake ir Sirijoje pabėgėliai.

Tiesa, kol kas neaišku, ar Norvegijos valdžios atstovams pavyks užtikrinti, kad piniginę išmoką pasiėmę migrantai nesugrįš į šalį ir nebandys išnaudoti jos dosnumo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.