Pasaulyje

2015.12.08 17:53

Irako pajėgos perėmė didelę dalį Ramadžio miesto iš IS kovotojų

BNS 2015.12.08 17:53

Irakiečių saugumo pajėgos antradienį atsiėmė didelę dalį pietvakarinės Ramadžio dalies iš „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės, kuri nuo gegužės kontroliavo šį miestą, pranešė pareigūnai.

Al Tamimo rajono perėmimas iš IS yra reikšmingas irakiečių pajėgų pasiekimas. Šios pajėgos jau daug mėnesių stengiasi išsaugoti teritorijas esančias aplink į vakarus nuo Bagdado esantį Ramadį, kuris yra didelės Anbaro provincijos sostinė.

„Šiandien po nuožmių susirėmimų su „Deash“ kovotojais mūsų pajėgos visiškai išvalė Al Tamimo rajoną“, – sakė Irako kovos su terorizmu tarnybos atstovas Sabahas al Nomanas, pavartodamas arabišką IS pavadinimą.

IS kovotojai „neturėjo galimybės rinktis: pasiduoti ar kovoti, jie buvo visiškai sunaikinti“, – sakė S. al Nomanas.

Anbaro policijos viršininkas generolas majoras Hadi al Irzayijas patvirtino, kad vyriausybės pajėgos atsikovojo Al Tamimą; tai patvirtino ir armijos atstovas brigados generolas Yahya Rasoolas.

Irakiečių pajėgos stengiasi iš Al Tamimo rajono pašalinti džihadistų paliktas bombas. Šį rajoną nuo likusios džihadistų kontroliuojamos miesto dalies skiria Eufrato upės atšaka.

Nuo 2014 metų birželio IS kontroliuoja didelius Irako teritorijos plotus, taip pat ir didelę dalį Anbaro provincijos Sirijos, Jordanijos ir Saudo Arabijos pasienyje.

Atskiras Ramadžio rajonus kovotojai kontroliavo nuo 2014 metų pradžios, tačiau iki šių metų gegužės IS nepavyko visiškai perimti miesto kontrolės.