Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.08 16:01

Vokietijos ir Prancūzijos ministrai ragina nepainioti teroristų su migrantais

BNS 2015.12.08 16:01

Prancūzija ir Vokietija „tvirtai įsitikinusios“, kad reikia mažinti į Europą plūstančių migrantų srautą, sakoma abiejų šalių bendrame laiške Europos Komisijai, su kuriuo antradienį susipažino naujienų agentūra AFP.

„Aišku, kad bendrų išorinių sienų kontrolė turi būti skubiai sustiprinta“, – Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve`as ir jo kolega vokietis Thomas de Maiziere`as rašo gruodžio 3-ąja datuotame laiške, ragindami „reikšmingai sustiprinti“ Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūrą „Frontex“.

Ministrai pridūrė, kad „Frontex“ reikia suteikti galimybę prireikus iškviesti „greitojo reagavimo pajėgas“ ir užtikrinti prieigą prie ES saugumo duomenų bazių.

Be to, tai agentūrai galbūt turėtų būti atvertas kelias vykdyti misijas ES nepriklausančiose šalyse, jeigu to prireiktų.

Vokietija šią savaitę paskelbė, kad nuo šių metų pradžios priėmė apie 960 tūkst. prieglobsčio prašytojų.

„Griežtai atmetame bet kokį teroristų supainiojimą su migrantais“, – priduria ministrai.

Migrantų krizė tapo vis daugiau prieštaravimų keliančia tema, kai buvo nustatyta, jog du iš lapkričio 13-osios teroro atakose Paryžiuje dalyvavusių džihadistų atvyko į Europą kaip pabėgėliai.

Ekspertai sako, kad tokiu būdu galbūt sąmoningai buvo siekiama pakurstyti priešiškumą pabėgėliams, tačiau tuo faktu pasinaudojo ultradešiniųjų partijos, tokios kaip Prancūzijos Nacionalinis frontas (FN), praeitą sekmadienį vykusiuose regionų valdžios rinkimuose užsitikrinęs rekordinę sėkmę.

Abu ministrai taip pat kritikavo lėtą pažangą statant pabėgėlių centru, ragindami pasirūpinti, kad tos įstaigos pradėtų veikti „be menkiausio gaišimo“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi