Pasaulyje

2015.12.08 11:00

D. Trumpo pareiškimas apie musulmonus sulaukė JAV valdžios kritikos

LRT RADIJAS, LRT.lt, DELFI.lt 2015.12.08 11:00

Baltieji rūmai ir Respublikonų partija kritikuoja kandidato į prezidentus Donaldo Trumpo pareiškimą, kad laikinai reikėtų uždrausti musulmonams atvykti į šalį. 

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentūros teigimu, politiko komentarai yra prieš šalies vertybes ir nacionalinius interesus.

Tęsdamas rinkimų kampaniją, respublikonų kandidatas Donaldas Trumpas du kartus pareiškė, kad musulmonams reikėtų uždrausti atvykti į JAV tol, kol valdžia išsiaiškins jų požiūrį į amerikiečius.

Toks pareiškimas nuskambėjo praėjus dienai po prezidento Barako Obamos kalbos apie kovą su terorizmu bei kelioms dienoms po išpuolių Kalifornijos San Bernardino mieste, kur sutuoktiniai neįgaliųjų centre nušovė 14 žmonių.

D. Trumpas: paskambinsiu B. Gatesui – ir uždarys internetą

Anot D. Trumpo, JAV turėtų pagalvoti apie interneto „uždarymą“, tokiu būdu siekiant pažaboti radikalų ekstremizmą. Visus esamus JAV valdžios atstovus, atsiradus kiekvienai progai, kvailiais išvadinantis kandidatas yra įsitikinęs, kad, tapus prezidentu, jam užtektų paskambinti Billui Gatesui ir jis padėtų jam uždaryti internetą, rašo „The Verge“.

Išminties bombą D. Trumpas metė savo rinkiminės kampanijos susibūrime Pietų Karolinos valstijoje, ant lėktuvnešio „USS Yorktown“ denio. Anot jo, interneto uždarymas būtų tinkama priemonė sutrukdyti Daesh teroristams verbuoti JAV piliečius, kad šie vykdytų teroro išpuolius toje valstybėje.

„Dėl interneto netenkame daug žmonių. Turime užtikrinti, kad Billas Gatesas ir daugybė skirtingų žmonių gerai suprastų, kas iš tikrųjų vyksta. Turime su jais pasikalbėti apie tai, kad galbūt tam tikrose teritorijose reikėtų kaip nors uždaryti internetą. Kažkas, aišku, sakys „Oi, žodžio laisvė, žodžio laisvė“. Tai kvaili žmonės“, – savo išmintimi dalijosi radikalusis milijardierius, nusitaikęs į krėslą Ovaliniame kabinete.

Tiesa, kol kas sunku pasakyti, ar D. Trumpas tokiu būdu norėjo iškelti idėją, kad JAV valdžia turėtų imtis interneto cenzūros tam tikrose pasaulio valstybėse, ar jam tiesiog trūksta suvokimo, kaip sudaryta interneto struktūra.