Pasaulyje

2015.12.08 07:47

Prasideda Gailestingumo metai

Vatikane Popiežius Pranciškus oficialiai pradės Gailestingumo metus. Baiminantis teroro išpuolių, imtasi precedento neturinčių saugumo priemonių.

Itin retomis progomis skelbiamo jubiliejaus atidarymo iškilmės prasidės mišiomis Šv. Petro aikštėje Vatikane. Po jų popiežius Pranciškus ir kiti celebrantai, kurių tarpe bus ir popiežius emeritas Benediktas XVI, atidarys bazilikos Šventąsias duris.

Šios durys, kurių Romoje yra keturios, ne jubiliejų metais yra iš vidaus užmūrytos plytomis, o simbolinė piligrimystė pro jas yra skatinimas atsiduoti Dievo gailestingumui ir įsipareigoti būti gailestingais kitiems.

„Visi nešiojamės vidines naštas, visi esame nusidėjėliai. Tai bus atleidimo ir susitaikymo metai“, – oficialiam jubiliejaus leidiniui „Credere“ duotame interviu sakė popiežius Pranciškus ir paragino Bažnyčią bei visus pasaulio žmones, nepaisant jų religinių įsitikinimų, kilti į švelnumo revoliuciją.

Tuo tarpu „Islamo valstybės“ atstovai pagrasino gailestingumo jubiliejaus atidarymą paversti teroro puota. Kad to būtų išvengta, virš Romos uždaryta oro erdvė, o saugumu rūpinasi daugiau kaip 2 000 ginkluotų pareigūnų, snaiperių ir karių.

Gailestingumo jubiliejaus durų atidarymą ir šventąsias mišias tiesiogiai iš Vatikano transliuos LRT TELEVIZIJA.

Renginio pradžia – 10.25 val.