Pasaulyje

2015.12.07 19:57

EVT pirmininkas vasarį tikisi pasiekti lemiamą susitarimą

BNS 2015.12.07 19:57

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pirmadienį išreiškė viltį, kad vasario mėnesį vyksiančiame viršūnių susitikime bus pasiektas susitarimas, užkirsiantis kelią Britanijos pasitraukimui iš Bendrijos, nepaisant sunkiai įgyvendinamų Londono reikalavimų apkarpyti socialines garantijas ES migrantams.

Savo laiške ES lyderiams prieš gruodžio 18–19 dienų viršūnių susitikimą, kuriame bus svarstomas šis klausimas, D. Tuskas sakė, kad trijose srityse daroma pažanga siekiant reformų, dėl kurių Britanija nori derėtis iki referendumo dėl narystės Bendrijoje; jis turėtų įvykti iki 2017 metų pabaigos.

Tačiau D.Tuskas taip pat sakė, kad „dabar nesutarta“ dėl ketvirto klausimo – Britanijos ministro pirmininko Davido Camerono reikalavimo, kad į Britaniją dirbti atvykstantys ES migrantai privalo joje išgyventi mažiausiai ketverius metus, kad galėtų gauti socialines išmokas.

„Gruodžio mėnesio Viršūnių Taryba turėtų išnagrinėti visas su šiuo procesu susijusias politines dilemas. Išsamių politinių diskusijų pagrindu mes turėtumėme sugebėti paruošti konkretų pasiūlymą, kuris būtų galutinai priimtas vasarį“, – rašė D. Tuskas.

Buvęs Lenkijos premjeras D. Tuskas paragino „kuo greičiau“ surasti sprendimą ir pridūrė, kad „netikrumas dėl Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ateities yra destabilizuojantis veiksnys“.

„Konsultacijos rodo, kad britų premjero iškelti klausimai yra sunkūs. Taip pat visos šalys yra tvirtai pasiryžusios rasti sprendimus, kurie atsakytų į Britanijos prašymus ir būtų naudingi visai Europos Sąjungai“, – rašė jis.