Pasaulyje

2015.12.07 19:37

Popiežius pietinę Italiją pavadino pavyzdžiu sprendžiant migrantų krizę

BNS2015.12.07 19:37

Popiežius Pranciškus pagyrė pietinę Italiją už jos pastangas priimant migrantus, pavadindamas šį regioną „pavyzdžiu visam pasauliui“, ir išskyrė „drąsius“ Italijos pakrantės apsaugos pareigūnus, pirmadienį pranešė Vatikanas.

Trumpame vaizdo įraše, kuris buvo parodytas sekmadienio vakarą, popiežius padėkojo Italijos pakrantės apsaugos pareigūnams, kurie atlieka lemtingą vaidmenį dalyvaudami migrantų gelbėjimo operacijose Viduržemio jūroje.

„Jūs esate drąsūs vyrai ir moterys, Jėzaus suteiktos vilties instrumentai“, – kalbėjo jis.

Pontifikas pridūrė, kad „Italijos pietūs parodė pavyzdį visam pasauliui“.

Iš Vatikano popiežius simboliškai įžiebė Kalėdų eglę, stovinčią priešais baziliką Asyžiuje, maždaug už 300 kilometrų į šiaurę nuo Romos.

Po egle Asyžiaus prakartėlės ėdžios yra įdėtos į vieną iš valčių, kokiomis migrantai iš Tuniso pasiekia Italijos Lampedūzos salą, vieną iš kelių daugiausiai pabėgėlių sulaukiančių Italijos taškų.

Kreipdamasis į migrantus popiežius paragino Asyžiuje susirinkusius atvykėlius toliau laikyti „aukštai iškeltas galvas tikint Viešpačiu“, net jeigu jų „širdys būtų apsunkusios“.

Sekmadienį Italijos pakrantės apsaugos pareigūnai pranešė iš nepatikimų laivų Viduržemio jūroje prie Libijos krantų išgelbėję daugiau nei 4600 žmonių, kurie bandė perplaukti jūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.