Pasaulyje

2015.12.07 15:03

Turkija įvertino savo nuostolius dėl įšaldytų santykių su Rusija

ELTA2015.12.07 15:03

Turkijos nuostoliai užšaldžius santykius su Rusija sieks apie 9 mlrd. JAV dolerių, pareiškė pirmadienį šalies vicepremjeras ekonomikos klausimais Mehmet Simsek. Anot jo, kalbama apie blogiausią galimą scenarijų, t.y. jeigu Rusijos ir Turkijos tarpusavio bendradarbiavimo lygis smuks iki visiško nulio, teigia agentūra „Reuters“.

Anot pareigūno, dabartinė krizė šalių tarpusavio santykiuose greičiausiai smukdys metinį Turkijos BVP 0,4 procento.

Kiek anksčiau pirmadienį Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) pranešė, kad Maskvos sankcijos Ankarai gal 2016 metais sumažinti Turkijos ekonomikos augimą 0,3–0,7 procentinio punkto. Sankcijų poveikis pačiai Rusijai greičiausiai turės gana ribotų pasekmių.

Beje, pirmadienį Rusijos ekonomikos plėtros ministerijos vadovas Aleksejus Uliukajevas nurodė, kad šalis nesvarsto galimybės pradėti taikyti naujas sankcijas prieš Turkiją. Ministras pripažino, kad draudimas importuoti į Rusiją vaisius ir daržoves iš Turkijos gali, nors ir nedaug, pakelti kainas – „dešimtąja procento dalimi“. „Bet kuriuo atveju per 12 mėnesių kainų augimo banga bus apmalšinta“, – pažymėjo ministras.