Pasaulyje

2015.12.07 14:56

Potencialus kandidatas į Latvijos premjero postą sprendimą palieka savo partijos valdybai

BNS2015.12.07 14:56

Latvijos vidaus reikalų ministras Richardas Kozlovskis, kurį atsistatydinanti premjerė Laimduota Straujuma paminėjo kaip savo potencialų įpėdinį, pirmadienį pareiškė, kad sprendimą šiuo klausimu patikės savo partijos „Vienybė“ valdybai.

„Premjerė priėmė sprendimą (atsistatydinti), o mums pirmiausiai reikia aptarti šią padėtį partijos viduje“, – R. Kozlovskis sakė per spaudos konferenciją, surengtą po to, kai L. Straujuma anksčiau dieną paskelbė paliekanti postą.

Pasak R. Kozlovskio, pastarąjį mėnesį vyko aktyvūs debatai dėl dabartinės vyriausybės veiksmingumo ir kitų jos veiklos aspektų.

Tikėtina, kad „Vienybė“ paskelbs išsamesnių komentarų apie savo poziciją dėl naujos vyriausybės po partijos valdybos posėdžio pirmadienio vakarą, nurodė R. Kozlovskis.

Ministras sakė sužinojęs apie L. Straujumos sprendimą atsistatydinti, kai premjerė jam paskambino sekmadienio vakarą.

Paklaustas, ar sutiktų tapti premjeru, R. Kozlovskis sakė, kad yra komandos žaidėjas ir kad sprendimai dėl naujos vyriausybės bus priimami per „Vienybės“ valdybos posėdį, kuriame taip pat dalyvaus L. Straujuma.

„Tai spręs „Vienybė“, – aiškino jis, vengdamas tiesaus atsakymo į klausimą, ar jis pasitrauktų iš varžybų dėl premjero posto, jeigu į jį pretenduotų partijos lyderė Solvita Abuoltinia.

Kai buvo paklaustas, ar „Vienybė“ išliks naujos koalicijos lydere, ar galbūt perduos premjero postą dabartiniams savo koalicijos partneriams – Žaliųjų ir valstiečių sąjungai (ZZS), R. Kozlovskis atsakė, kad jo partija niekuomet nesakė norinti perleisti vadovavimą kuriai nors kitai partijai.