Pasaulyje

2020.08.24 13:59

Bolsonaro grasino sumušti žurnalistą, kai šis paklausė apie jo žmonos ryšius

BNS2020.08.24 13:59

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro sekmadienį grasino sumušti vieną žurnalistą, kai šis paklausė apie jo žmonos ryšius su viena įtariama korupcijos schema.

„Labai noriu išmalti tau snukį“, – pareiškė griežtai dešiniųjų pažiūrų prezidentas, kai šį klausimą uždavė dienraščio „O Globo“ žurnalistas.

Šis reporteris priklausė grupei, susitikusiai su J. Bolsonaro po jo įprasto sekmadieninio apsilankymo Brazilijos sostinės katedroje. Po savo šiurkštaus pareiškimo prezidentas ignoravo kitų žurnalistų klausimus ir išvyko nieko daugiau nepakomentavęs.

„O Globo“ žurnalistas valstybės vadovo paklausė apie savaitraščio „Crusoe“ straipsnį, kuriame pirmoji šalies ponia Michelle Bolsonaro siejama su buvusiu policijos pareigūnu Fabricio Queirozu, prezidento draugu. F. Queirozas anksčiau taip pat buvo pirmosios poros sūnaus Flavio Bolsonaro, dabar tapusio senatoriumi, patarėjas.

Dėl F. Queirozo ir Flavio Bolsonaro yra pradėtas tyrimas įtariant, kad buvo grobstomos valstybės tarnautojų atlyginimams skirtos lėšos, kai jaunesnysis Bolsonaro buvo Rio de Žaneiro valstijos įstatymų leidėjas. Manoma, kad tai vyko dar prieš J. Bolsonaro atėjimo į valdžią 2019 metų sausį.

Kaip rašo savaitraštis, F. Queirozas 2011–2016 metais pavogtas lėšas nukreipdavo į Michelle Bolsonaro banko sąskaitą.

Pirmoji ponia šiuo klausimu nieko nėra komentavusi.

Tuojau po prezidento įsiūčio proveržio „O Globo“ paskelbė pareiškimą, smerkiantį „agresiją... prieš mūsų laikraščio žurnalistą, profesionaliai vykdžiusį savo darbą“.

Toks bauginimas „rodo, kad Jairas Bolsonaro nepripažįsta, kad valstybės tarnautojo pareiga... – būti atskaitingam visuomenei“, pridūrė „O Globo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt