Pasaulyje

2015.12.07 08:19

Lenkija paneigė ketinanti prašyti dislokuoti NATO branduolinius ginklus jos teritorijoje

BNS2015.12.07 08:19

Lenkijos gynybos ministerija sekmadienį paneigė, kad ji esą ketina prašyti įtraukti ją į NATO programą, pagal kurią Jungtinėse Valstijos dislokuoja branduolinius ginklus kai kurių savo sąjungininkių teritorijose.

Šeštadienį gynybos viceministras Tomaszas Szatkowskis pareiškė, kad jo ministerija šiuo metu diskutuoja, ar reikėtų prašyti, kad Lenkija būtų įtraukta į vadinamąją branduolinio dalijimosi (Nuclear Sharing) programą, turinčią užtikrinti didesnį šalies saugumą. Šiuos komentarus jis išsakė duodamas privačiai televizijai „Polsat“.

Tačiau Gynybos ministerija sekmadienį paskelbė savo tinklalapyje pranešimą, kuriame paneigė, kad tokios diskusijos vyksta.

„Gynybos ministerijoje šiuo metu nevyksta jokie darbai dėl mūsų šalies įsitraukimo į NATO programą „Nuclear Sharing“, – sakoma pranešime.

Branduolinių ginklų turi trys iš 28 NATO priklausančių šalių – JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija, bet tik Jungtinės Valstijos yra skyrusios savo branduolinių užtaisų dalijimosi programai.

Pagal šią programą taktinių branduolinių ginklų buvo dislokuota Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Turkijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt