Pasaulyje

2015.12.06 11:58

NATO reikalauja konstruktyvaus Rusijos vaidmens kovoje su IS

ELTA2015.12.06 11:58

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paragino Rusiją vaidinti konstruktyvų vaidmenį kovoje su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais.

„Rusija turi savo oro antskrydžius sukoncentruoti į IS, – pareiškė jis interviu Vokietijos laikraščiui „Welt am Sonntag“. – Iki šiol Maskva atakavo kitas grupuotes ir dėmesį buvo sutelkusi į Basharo al Assado režimo rėmimą“, – praneša agentūra AFP.

Teigiamai J. Stoltenbergas įvertino Maskvos dalyvavimą politiniame Sirijos krizės sprendime. „Rusija yra šalis, su kuria mes privalome dirbti, – pabrėžė jis. – Mes niekada neturėjome tikslo izoliuoti Rusiją.“

NATO vadovas interviu pripažino, kad vien oro smūgiais IS įveikti neįmanoma.

„Tačiau yra svarbu pasinaudoti oro antskrydžiais, kad būtų sustabdytas IS veržimasis“, – teigė jis. Be to, Sirijos konflikte esą būtina rasti politinį sprendimą.

J. Stoltenbergas atmetė reikalavimus siųsti sausumos dalinius kovai su IS. „Tai nenumatyta koalicijos ir NATO sąjungininkių darbotvarkėje“,  – kalbėjo jis. Pasak generalinio sekretoriaus, būtina stiprinti vietinius kovotojus. Jis akcentavo, kad tai nėra karas tarp Vakarų ir islamo pasaulio.

Komentuodamas tvyrančią įtampą tarp Rusijos ir NATO narės Turkijos po to, kai buvo numuštas rusų naikintuvas, J. Stoltenbergas ragino švelninti situaciją.

„Dabar svarbu imtis deeskalacijos ir kurti mechanizmus, kad ateityje būtų išvengta panašių incidentų“, – sakė jis. Kartu jis teigė suprantąs Turkiją: „Kiekviena šalis turi teisę saugoti ir ginti savo teritorinį integralumą, įskaitant oro erdvę.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.