Pasaulyje

2015.12.05 16:00

„Islamo valstybė“ šlovina Kalifornijoje siautėjusius užpuolikus kaip „kalifato karius“

BNS 2015.12.05 16:00

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) šeštadienį gyrė užpuolikus, surengusius žudynes Jungtinėse Valstijose, vadindamas juos savo paskelbto kalifato „kariais“, nors konkrečios atsakomybės dėl šios atakos Kalifornijoje neprisiėmė.

Savo radijo transliacijoje anglų kalba džihadistai liaupsino trečiadienio išpuolį, per kurį nušauta 14 žmonių, dar 21 buvo sužeistas.

„Du kalifato kariai atakavo (socialinės rūpybos įstaigą) „Inland Regional Centre“ San Bernardine, Kalifornijoje“, – paskelbė IS.

IS vadina islamo kalifatu savo kontroliuojamas teritorijas Sirijoje ir Irake.

Anksčiau šeštadienį transliuotame šios grupuotės radijo pranešime arabų kalba San Bernardino užpuolikai vadinti „Islamo valstybės“ pagalbininkais.

Per transliaciją anglų kalba sakoma, kad užpuolikai – 28 metų amerikietis musulmonas Syedas Farookas ir jo 29 metų žmona pakistanietė Tashfeen Malik – buvo „nužudyti, eidami Dievo keliu“.

Tačiau grupuotė nepaskelbė pranešimo, kuriame oficialiai prisiimtų atsakomybę, kaip daryta anksčiau po atakų Paryžiuje ir kitur.

JAV Federalinis tyrimų biuras penktadienio vakarą nurodė tiriantis ataką San Bernardine kaip „terorizmo aktą“, kai žiniasklaida pranešė, jog T.Malik buvo prisiekusi ištikimybę IS savo „Facebook“ paskyroje paskelbtoje žinutėje.