Naujienų srautas

Pasaulyje2015.12.05 11:02

JAV išpuolis Kalifornijoje tiriamas kaip „terorizmo aktas“

BNS 2015.12.05 11:02

Ginkluotas išpuolis Kalifornijoje tiriamas kaip „terorizmo aktas“, penktadienį nurodė JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB), žiniasklaidai pranešus, kad jame dalyvavusi moteris savo „Facebook“ žinutėse prisiekė ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS).

„Per šį tyrimą jau yra atskleista žudikų radikalizacijos požymių, taip pat kad tai galėjo pakurstyti užsienio teroristinės organizacijos“, – žurnalistams sakė FTB direktorius Jamesas Comey.

Vis dėlto jis pridūrė, kad nėra jokių požymių, kad 28 metų Syedas Farookas ir jo 29 metų pakistanietė žmona Tashfeen Malik (buvo kokio nors teroristų tinklo nariai. Pareigūnai buvo anksčiau paskelbę, kad užpuolikė buvo 27 metų.

Naujų žinių apie šį tyrimą paskelbta praėjus dviem dienoms nuo išpuolio, per kurį sutuoktiniai nužudė 14 žmonių, sužeidė 21, per įstaigos darbuotojų metų pabaigos vakarėlį San Bernardino mieste. Šis išpuolis su šaudymu yra pražūtingiausias Jungtinėse Valstijose po žudynių Niutauno mokykloje 2012 metais.

S.Farookas, gimęs Jungtinėse Valstijose, ir T.Malik žuvo per susišaudymą su policija, praėjus kelioms valandoms po išpuolio, todėl tyrėjams beliko išnaršyti jų daiktus, mėginant nustatyti atakos motyvus.

„Radome įrodymų, kurie mums atskleidžia kruopštų planavimą“, – sakė žurnalistams FTB direktoriaus pavaduotojas Davidas Bowdichas, vadovaujantis agentūros padaliniui Los Andžele.

„Esama įrodymų, kurie iš esmės paskatino mus sakyti, kad dabar tiriame tai kaip terorizmo aktą“, – pabrėžė jis.

Pasak D.Bowdicho, tyrėjai analizuoja „Facebook“ žinutę, kurioje T.Malik, kaip manoma, prisiekė ištikimybę IS lyderiui Abu Bakrui al Baghdadi. Žinutė buvo paskelbta trečiadienį, maždaug tuo pačiu laiku, kai buvo šaudoma.

Jeigu būtų įrodyta, kad tas kruvinas įvykis San Bernardine susijęs su terorizmų, tai būtų daugiausia gyvybių pareikalavęs teroro aktas Jungtinėse Valstijose po 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų.

D.Bowdichas sakė, kad tyrėjai analizuoja įkalčius, surinktus poros namuose, aiškindamiesi, kas paskatino ją taip elgtis.
„Jie mėgino ištrinti savo skaitmeninius pirštų atspaudus, taip pat radome netoliese esančiame šiukšlių konteineryje sutraiškytų mobiliujų telefonų“, – aiškino D.Bowdichas.

„Islamo valstybę“ palaikanti naujienų agentūra „Aamaq“ penktadienį pranešė, kad žudynes Kalifornijoje įvykdė šios radikalios grupuotės šalininkai. IS anksčiau jau ne kartą ragino savo šalininkus Jungtinėse Valstijose ir kitus pradėti „vienišų vilkų“ atakas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi