Pasaulyje

2015.12.04 20:41

Nauja detalė apie žudynes JAV: moteris „Facebook`e“prisiekė ištikimybę IS

DELFI.lt 2015.12.04 20:41

Tyrėjų manymu, tuo metu, kai JAV San Bernardine vyko šaudynės, viena iš žudikų – moteris Tashfeen Malik – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė ją su teroristais siejantį įrašą.

Jame ji prisiekia ištikimybę „Islamo valstybės“ lyderiui Abu Bakr al Baghdadi. Šią informaciją CNN patvirtino trys su tyrimu susipažinę pareigūnai. Įrašą T. Malik paskelbė kito asmens vardu pavadintoje paskyroje, tačiau kol kas nėra aišku, iš kur tyrėjai žino, kad šį įrašą paskelbė būtent ji.

Jau anksčiau pasirodė informacija, kad jos vyras, Amerikoje gimęs musulmonas Syedas Farookas, tikriausiai buvo radikalizuotas ir palaikė ryšius su žinomais įtariamais teroristais, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida. Ši sutuoktinių pora nušovė 14 žmonių Kalifornijoje.

JAV federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai perėmė tyrimą dėl trečiadienį įvykusių masinių šaudynių San Bernardino mieste ir ieškojo daugiau įkalčių, tokių, kaip mobilieji telefonai bei kompiuterio diskas, aiškindamiesi, kas paskatino 28 metų S. Farooką ir jo 27 metų pakistanietę žmoną T. Malik surengti išpuolį, per kurį dar 21 žmogus buvo sužeistas.