Pasaulyje

2015.12.04 15:52

Ragina ES dalytis keleivių informacija

Prancūzija ragina Europos Sąjungą kuo skubiau sukurti tvarką, pagal kurią būtų dalijamasi oro linijų keleivių informacija. Taip siekiama užkirsti kelią galimiems teroro išpuoliams, dėl kurių po Paryžiaus atakų itin nerimauja prancūzai.

Raginimą Prancūzija išsakė per Briuselyje vykstantį Europos Sąjungos vidaus reikalų ir teisingumo ministrų susitikimą. Jo pagrindinė tema – kaip drauge stiprinti bendrijos narių vidaus saugumą ir užkirsti kelią teroro išpuoliams. Jeigu vidaus reikalų ministrai palaikys Prancūzijos iniciatyvą, naują keleivių informacijos dalijimosi tvarką dar turės patvirtini Europos Parlamentas.

Anksčiau dauguma parlamentarų į panašius siūlymus žiūrėjo skeptiškai dėl asmens privatumo teisės. Daugiausia nesutarimų tebekelia klausimai, kiek ilgai pareigūnai turės teisę laikyti gautą informaciją apie keleivius. Priimti naują tvarką Europos Sąjungą jau seniai ragino amerikiečiai.

„Tvarka, pagal kurią būtų dalijamasi keleivių tapatybės įrašais, labai svarbi. Prancūzija pastaruosius mėnesius iš paskutiniųjų stengiasi dėl šios neįkainuojamos priemonės prieš terorizmą. Teroristai naudojasi skrydžiais Europos viduje ir mums reikia susekti jų keliones, kad galėtume išvengti teroristų išpuolių. Todėl mes norime sekti Europoje atliekamus skrydžius ir laikyti šią informaciją atitinkamą laiką. Susitarimas įmanomas, jeigu visi įvertins terorizmo riziką“, – teigia Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve.